Czytasz: Tour de Pologne ponownie w Rybniku

Tour de Pologne ponownie w Rybniku

Jak bedzie wiodła trasa? Zobaczcie.

Podobnie jak w ubiegłym roku, przez Rybnik przejedzie wyścig Tour de Pologne. Kolarze przejadą przez miasto 6 sierpnia, w ramach 3 etapu zmagań na trasie z Chorzowa do Zabrza.

75 wyścig kolarski Tour de Pologne przejedzie przez Rybnik w poniedziałek, 6 sierpnia, w godzinach popołudniowych. Trasa na terenie miasta będzie wiodła następująco: 

Tour de Pologne 2018 w Rybniku - TRASA

ul. 1 Maja – ul. Chwałowicka – rondo Chwałowickie – ul. 3 Maja – ul. Józefa Piłsudskiego – ul. Tadeusza Kościuszki – ul. Powstańców Śląskich – ul. Byłych Więźniów Politycznych – ul. Mikołowska – ul. Robotnicza – rondo Ukraińskie – ul. Księdza Jana Pojdy.

Na ul. Tadeusza Kościuszki przy skrzyżowaniu z ul. Saint Vallier usytuowana zostanie Premia Lotna. Nowością będzie Premia Górska przy ul. Mikołowskiej (przed skrętem na ul. Sosnową). 

- Ubiegłoroczna obecność Rybnika na trasie Tour de Pologne okazała się atrakcyjnym pomysłem na promocję miasta i podkreślenie jego rekreacyjnego potencjału. Rybnik jest kojarzony z pięknymi rowerowymi tradycjami – w 1966 roku, zwycięzcą wyścigu Tour de Pologne został rybniczanin, Józef Gawliczek - podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Przejazd wyścigu przez Rybnik będzie okazją do wspólnego kibicowania. 

- W ostatnim ćwierćwieczu Tour de Pologne zbudował swoją markę i renomę na nowo, wkraczając w świat sportu zawodowego. Obecnie należy do grona największych kolarskich imprez na świecie mając swoje miejsce w kolarskiej lidze mistrzów, czyli cyklu World Tour - dodaje Czesław Lang.

Podobnie jak w ubiegłym roku, przejazdowi wyścigu przez Rybnik towarzyszyć będą dodatkowe eventy. Przygotowane zostaną m.in. atrakcje dla najmłodszych w ramach akcji „Bajtel na kole”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązywać będzie limit miejsc – zapisy w dniu wyścigu w Biurze Zawodów na parkingu przy ul. Tadeusza Kościuszki. Dla kibiców przygotowane zostanie też miasteczko rowerowe, w którym odbywać się będą konkursy, pokazy i animacje.

75 Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 4-10 sierpnia br. Warto dodać, że wyścigowi towarzyszyć będzie mobilne muzeum Tour de Pologne. Inicjatywa przybliży historię kolarstwa i pokaże historię Polski przez pryzmat największej, cyklicznie organizowanej sportowej imprezy w Polsce. Mobilne muzeum przyjedzie do miast znajdujących się na metach wyścigów – w etapie trzecim będzie to Zabrze.