Czytasz: Jadą kolarze. Uwaga na utrudnienia!

Jadą kolarze. Uwaga na utrudnienia!

Katowice, Zawiercie, ale też Gliwice informują o utrudnieniach, które mogą pojawić się na ich drogach podczas 74. edycji Tour de Pologne.

Katowice, które będą gościć kolorowy peleton w niedzielę 30 lipca już teraz ostrzegają mieszkańców. Przy niektórych ulicach od 28 do 30 lipca przy niektórych ulicach nie będzie można parkować. Niedostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu będzie skutkować odholowaniem samochodu na koszt właściciela.

Tour de Pologne 2017 - utrudnienia w Katowicach:

 

Katowice podczas 74. Tour de Pologne. Nie parkuj na tych ulicach od 28 do 30 lipca

Na cenzurowanym w wymienionych dniach znalazły się: Al. Korfantego, ul. Moniuszki, ul. Olimpijska, ul. Góreckiego, ul. Dudy Gracza, ul. Graniczna, ul. Pułaskiego, ul. Trzech Stawów, ul. Francuska, ul. Ceglana, ul. Meteorologów, ul. Zgrzebnioka, ul. Kościuszki, ul. Poniatowskiego, ul. Mikołowska, ul. Matejki, Pl. Wolności, ul. Sokolska, ul. Skargi, ul. Uniwersytecka, ul. Dobrowolskiego, ul. Szkolna, ul. Bankowa, ul. Warszawska.

>> KTO WYSTARTUJE NA 74. TOUR DE POLOGNE? KARUZELA NAZWISK RUSZYŁA! TYPUJE DLA SILESION.PL LECH PIASECKI <<

Trasa Tour de Pologne - pętla w Katowicach podczas 2. etapu

Tour de Pologne 2017 - utrudnienia w Gliwicach:

Gliwice też ostrzegają kierowców

Swoich mieszkańców ostrzega też gliwicki magistrat, bo choć Tour ominie szerokim łukiem Gliwice, to dla kierowców we wtorek 1 sierpnia tymczasowe utrudnienia pojawią się w dwóch miejscach:

  • od granicy z Knurowem, ulicami Knurowską, Rolników i Bojkowską, do granicy z Gierałtowicami (całkowite wyłączenie z ruchu na czas wyścigu),
  • na granicy z Zabrzem wzdłuż ul. Sikorskiego (tam wystąpią utrudnienia polegające na braku możliwości przejazdu ulicą Sikorskiego w kierunku Zabrza – zostanie wyznaczony objazd do Zabrza ulicą Reymonta. Ul. Sikorskiego na czas wyścigu pozostanie ulicą ślepą!).

Tour de Pologne 2017 - utrudnienia w Zabrzu:

4. etap tour de Pologne z Zawiercia do Zabrza 232 km

We wtorek, 1 sierpnia odbędzie się najdłuższy, królewski etap tegorocznej 74. edycji Tour de Pologne. Start honorowy czwartego etapu odbędzie się na wysokości wjazdu na zawierciański Stadion 1000-Lecia Państwa Polskiego. Następnie kolarze skręca w ul. Kościuszki i przejada tzw. "mała pętlę" poprowadzoną ulicami Kościuszki przez Rondo im. Wiesława Ochmana dalej Piłsudskiego przez Rondo na "Żabkach" i Leśną, aby na wysokości Urzędu Skarbowego rozpocząć wyścig startem „ostrym”.

>> SPRAWDŹ, CO ZMIENI SIĘ DLA KIEROWCÓW I PASAŻERÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W ZABRZU 1 SIERPNIA! <<

Po nim kolarze przejada tempem wyścigowym przez miasto ulicami: Leśną przez główne skrzyżowanie z droga DK 78 i dalej w ulicę Sikorskiego, 3 Maja, Kościuszki, Piłsudskiego, Leśną, aby skręcić w lewo w DK 78 i pojechać w Kierunku Ogrodzieńca i dalej do mety w Zabrzu.

Tour de Pologne 2017 - utrudnienia w Zawierciu:

Zawiercie: utrudnienia podczas Tour de Pologne 2017

W dniu przejazdu kolorowego pelonu przez Zawiercie od wczesnych godzin porannych rozpoczną się przygotowania związane z budową miasteczka startowego od ok. godziny 6 rano. Miasteczko startowe będzie przygotowywane bezpośrednio w sąsiedztwie Miejskiego Ośrodka Kultury. Ulica Leśna na odcinku od ul. Moniuszki do skrzyżowania z ulica Paderewskiego będzie wyłączona z ruchu 1 sierpnia od godz. 6.00 do 14.30. Tuż przed startem na ok. 30-40 min zamknięte zostaną ulice krzyżujące się z trasa przejazdu.

Utrudnienia pojawią się na ulicach Daszyńskiego, Wyszyńskiego, Powstańców Śląskich, Sądowa, Kościuszki, Szymańskiego, Niedziałkowskiego, Bohaterów Westerplatte, Dojazd, Parkowa, Broniewskiego, Moniuszki, Kasprowicza, Junackiej Skłodowskiej, Cmentarnej, Smutnej Orzeszkowej, Prusa Lipowej, Chrzanowskiego i Okólnej. Będą one miały jednak charakter krótkotrwały. Na potrzeby międzynarodowych ekip kolarskich, wozów technicznych oraz transmisyjnych zamknięte będą ulice: Piastowska, Ściegiennego oraz Żwirki i Wigury.

Tour de Pologne 2017 trasa - 1. etap (29.07.2017 – sobota) Kraków – Kraków – 137 km

Tour de Pologne 2017 trasa - 2. etap (30.07.2017 – niedziela) Tarnowskie Góry – Katowice – 142 km

Tour de Pologne 2017 trasa - 3. etap (31.07.2017 – poniedziałek) Jaworzno – Szczyrk – 161 km

Tour de Pologne 2017 trasa - 4. etap (01.08.2017 – wtorek) Zawiercie – Zabrze – 238 km

Tour de Pologne 2017 trasa - 5. etap (02.08.2017 – środa) Olimp Nagawczyna – Rzeszów – 130 km

Tour de Pologne 2017 trasa - 6. etap (03.08.2017 – czwartek) Wieliczka – Zakopane – 199 km

Tour de Pologne 2017 trasa - 7. etap (04.08.2017 – piątek) Bukowina Tatrzańska – Bukowina Tatrzańska – 132 km

Czytaj więcej