Czytasz: Top 6 najlepszych lodziarni w Katowicach

Top 6 najlepszych lodziarni w Katowicach

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking najlepszych lodziarni w Katowicach.

Piękna i słoneczna niedziela zachęca do spacerów. Jeśli nie wybraliście się za miasto i ten dzień zamierzacie spędzić w Katowicach, pewnie prędzej czy później przyjdzie Wam ochota na lody. Wiadomo, że włoskie z automatu i z lodówki w sklepie przestały być modne. Teraz, lody muszą być rzemieślnicze i naturalne, najlepiej robione na miejscu i nakładane łopatką. Takie pojawiły się w Katowicach zaledwie dwa lata temu. Od tego czasu powstało wiele punktów, w których serwują naprawdę smaczne porcje.

Przygotowaliśmy ranking najlepszych katowickich lodziarni. A którą z nich odwiedzicie, to już zależy od Was!

Istne lody rzemieślnicze

Otworzyli się jako pierwsi w mieście. Jagoda i Marcin kilka lat temu chcieli zjeść naturalne lody w Katowicach i… nie wiedzieli, gdzie pójść. Zdecydowali więc wziąć sprawy w swoje ręce. Tak powstały Istne lody rzemieślnicze, które w Katowicach działają na ul. Mariackiej Tylnej. Ale też w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej i Jaworznie. Poza klasykami, które nie znikają z menu, czyli śmietanką, czekoladą i truskawką, dziś dostaniemy dwa nowe smaki – zielony ogórek z miętą oraz olej z pestek dyni crunchy. Mniam!

Lodowato

Bartek, Tomek i Paweł, czyli trzej przyjaciele z Tychów, otworzyli swoją lodziarnię przy ul. Dworcowej. Można usiąść w koszu, takim jak na plaży w Sopocie i patrzeć na przejeżdżające pociągi. Można też cieszyć się tym widokiem stojąc w długiej kolejce. Zwłaszcza w upalny dzień. Lodowato działa też w Tychach, Rybniku, Zabrzu i Sosnowcu.

Lodzio lody naturalne

Przy ul. św. Jana działa Lodzio. Każdego dnia serwują 12 różnych smaków. Lody można zjeść w kubeczku, wafelku klasycznym i słodkim. Gałka może być też podzielona na dwa różne smaki. A dziś będziemy wybierać między cappuccino z różą, szarlotką z truskawką i pistacjami, a także czekoladą deserową z pomarańczą. A jako, że dziś na Mundialu swój pierwszy mecz rozegra Brazylia (ze Szwajcarią, o godz. 20 – przyp. red.) to Lodzio zaprasza na smak dnia, czyli orzech brazylijski z kokosem i czekoladą.

Lody na Zicher

To lodziarnia w cukierni. Jej właściciel, Eugeniusz Ćmiel, prowadzi popularną sieć Cukierni Europejskich, gdzie dostaniemy ciasta, torty i inne wypieki. Lody zaczął „kręcić” w zeszłym roku. Początkowo w lokalu na katowickim Zawodziu, potem w Bogucicach, a od niedawna także w nowo otwartej cukierni przy ul. św. Jana. Dostaniemy klasyczne smaki, trochę egzotyki jak prażona kokosanka i hit lata, czyli czarne lody. To lód z aktywnym węglem z kokosa. Koniecznie trzeba spróbować!

Mint Lody od serca

Przy ul. Mariackiej działa Mint. Dziś zjemy lody o smaku polskiej truskawki, wiejskiej śmietanki, a także słony karmel czy malina na mleku kokosowym. Wyróżniają się tym, że gałkę dostaniemy nie tylko w wafelku, ale też w… gofrze. Bubble waffle z lodami to wyzwanie, któremu sprosta tylko największy łasuch.

Pociąg do lodów

W Katowicach Piotrowicach (ul. Radockiego) oraz w Świętochłowicach mamy Pociąg do lodów. Tutaj także dostaniemy nietypowe smaki jak banan ze szpinakiem, precelek czy figa z makiem. Do wyboru, do koloru.

Jakie lodziarnie dodalibyście jeszcze do tego zestawienia? Piszcie!

Czytaj więcej