Czytasz: Top 5 kont na Instagramie pokazujących Śląsk

Top 5 kont na Instagramie pokazujących Śląsk

Jak mieszkańcy Śląska portretują region na fotografii?

Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Można na nim znaleźć zdjęcia z całego świata, a nasz region nie pozostaje w tyle. Na Instagramie znajdziemy profile, które przepięknie portretują Katowice i sąsiednie miasta.

1.  @_szpn_

Prywatne konto autorstwa Mateusza Piechuta. Zdjęcia codziennych Katowic pod niecodziennym kątem. Autor bawi się światłem, silnym kontrastem i czasem naświetla migawkę. Na profilu możemy znaleźć piękne nocne zdjęcia ulic Katowic. Wykorzystując długi czas naświetlenia autor przenosi na zdjęcia światła miasta, przez co obrazy są pełne życia i energii.

2. @vzcosilesia 

Zbiór zdjęć wielu użytkowników Instagrama. Autorzy wybierają zdjęcia oznaczone przez obserwujących. Wybrane zdjęcia wyróżniają się niecodziennymi kadrami i niestandardowymi kompozycjami. Zaskakują zdjęcia dobrze znanych miejsc na Śląsku, które są uchwycone pod niecodziennym kątem wydobywającym ich piękno.

3. @igers_katowice

Konto, które jednocześnie pokazuje różne oblicza Katowic jak i możliwości mobilnej fotografii. Podobnie jak vzcosilesia wykorzystuje zdjęcia prywatnych użytkowników, którzy oznaczyli profil. Konto jest miejscem, w którym gromadzą się katowiccy miłośnicy fotografii mobilnej. Różni użytkownicy fotografujący te same kadry pokazują, jak inaczej można pokazywać te same miejsca. 

4.  @photokatowice

Warto obserwować ze względu na różnorodność postów. Minimalistyczne zdjęcia architektury przeplatające się z portretami mieszkańców Katowic. Tworzy to ciekawy klimat miasta pokazując jednocześnie jego piękno i życie, które się w nim toczy.

5. @piotr_miemiec_fotografie

Konto przełamujące rutynę. Większość zdjęć ze Śląska to fotografie modernistycznej architektury. Fotografie regionu często mają zimne kolory oddające dobrze industralny klimat regionu. Profil @piotr_miemiec_fotografie pokazuje Śląsk w ciepłych barwach. Przyciągają silnie nasycone zdjęcia, zawierające dużo brązu i pomarańczu. 

Zapraszamy również na nasz profil na Instagramie.

Czytaj więcej