Czytasz: Wieszowa: Znaleziono tony nielegalnych odpadów! Czy stanowią zagrożenie dla mieszkańców?

Wieszowa: Znaleziono tony nielegalnych odpadów! Czy stanowią zagrożenie dla mieszkańców?

Dziś na teren zakładu EKOTRANS wkroczy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Nielegalne odpady liczy się w tysiącach ton...

Mała wieś sołecka Wieszowa – to tam, na terenie przedsiębiorstwa EKOTRANS, policja odkryła nielegalnie składowane śmieci. Odpady były wstępnie przetworzone i zakopane w głębokim dole. Policja przewiduje, że w sumie odpadów mogło być nawet kilkanaście tysięcy ton.

Firma EKOTRANS zajmuje się transportem, handlem i usługami. Zakres jej usług jest szeroki – od budowy dróg i autostrad, przez prace wyburzeniowe i roboty ziemne, aż po obsługę transportową kopalń odkrywkowych.

Do odkrycia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych, na dziś zarządzono kontrolę WIOŚ, która ma ujawnić więcej szczegółów.

– Na razie nie jesteśmy w stanie określić ile dokładnie było tych odpadów. Ta pryzma miała ze sto na dwieście metrów. Na tę chwilę nie wiemy jakiego rodzaju są to odpady, gdy tylko odkryliśmy, że coś złego dzieje się na tym terenie prywatnym, podjęliśmy działania. Próbki zostały podjęte do ekspertyzy, na razie bez tego nie jesteśmy w stanie powiedzieć czy te śmieci zagrażają zdrowiu mieszkańców. Dziś na miejscu pojawi się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. – mówił sierż. szt. Jacek Mężyk z policji w Tarnowskich Górach.