Czytasz: Bielsko-Biała pożegnała malucha dla Toma Hanksa

Bielsko-Biała pożegnała malucha dla Toma Hanksa

Fiat 126p dla Toma Hanksa poleci Dreamlinerem do Los Angeles. Ale najpierw pożegnanie w Bielsku-Białej.

Fiat 126p, który jest prezentem dla aktora Toma Hanksa, wyruszył w poniedziałek w najdłuższą podróż do Los Angeles.

- Wręczymy go Tomowi w połowie przyszłego tygodnia – powiedziała pomysłodawczyni akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa” Monika Jaskólska.

- Trochę żal mi się z nim rozstawać, ale to jednak samochód Toma Hanksa. Przywiązałam się do niego jeżdżąc ostatnio i docierając silnik. Jego wnętrze oraz wygląd zewnętrzny to mój pomysł. Dlatego traktuję go jak moje kolejne dziecko. Cóż, nadszedł czas pożegnania – powiedziała Jaskólska.

Fiat 126p dla słynnego aktora już niebawem wyląduje w Los Angeles.

Sonik pożegna Malucha

Pożegnanie Malucha odbywa się 20 listopada o godz. 12 pod Gemini Parkiem w Bielsku-Białej. - Kto ma ochotę być wtedy z nami? Zapraszam. Kierowcy Fiatów 126p - na Was liczę najbardziej! Dajcie znać wszystkim, którzy poruszają się Maluchem. Może odprowadzicie kolegę "Białego" chociaż do rogatek Bielska-Białej? - pyta Jaskólska.

Udział w wydarzeniu zapowiedział kierowca rajdowy Rafał Sonik, który pojedzie swoim fiatem.

Na rogatkach Bielska będzie czekać laweta, która zabierze Malucha na Lotnisko Chopina w Warszawie. Od 21 do 23 listopada „Biały” będzie promował i wspierał Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Na przyczepie znajdzie się skarbonka, do której można wrzucać fundusze na cele charytatywne.

Z Warszawy do Los Angeles

24 listopada samochód rozpocznie procedurę odprawy i załadunku na samolot Dreamliner linii LOT. Z Warszawy poleci prosto do Los Angeles. Maluch dotrze do aktora 29 lub 30 listopada.

- Trzymajcie kciuki! To piękny finał akcji i sentymentalny powrót do "Malucha", jak również promocja Bielska-Białej, Polski i naszej akcji charytatywnej – pisze Jaskólska.

Tom Hanks dostanie samochód, ale też księgę, do której można ciągle wpisywać pozdrowienia. Księga czeka do poniedziałku w Gemini Bielsko w salonie J. Fryderyk. Potem, na Lotnisku w Warszawie w dniach 21-23 listopada.

***

Pomysł narodził się jesienią zeszłego roku, kiedy to sieć obiegły zdjęcia, na których Tom Hanks pozuje z fiatem 126p. Wtedy Jaskólska wpadła na pomysł, by popularnemu aktorowi sprezentować samochód, promując tym samym miasto i zbierając fundusze na szpital pediatryczny. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na Malucha, którego kupiono w Suwałkach za 8,5 tys. złotych. Auto ma 43 lata i przeszło poważny remont. Tom Hanks jest zachwycony akcją i samochodem.

Czytaj więcej