Czytasz: Toalety już są. Ma być też restauracja

Toalety już są. Ma być też restauracja

Katowice w końcu ogłaszają przetarg na zagospodarowanie budynku na Rynku.

Startuje przetarg na zagospodarowanie jednej z najbardziej kontrowersyjnych budowli na katowickim rynku. Cena wywoławcza, to 30 zł za metr kwadratowy. Do wzięcia jest lokal na piętrze (272,16 m2) i na parterze (101,56 m2).

pawilon na rynku w Katowicach
pawilon na rynku w Katowicach

Na górze ma być restauracja z prawdziwego zdarzenia. Warunki przetargu wykluczają budkę z kebabem czy inny fast-food. Na dole mile widziana jest kawiarnia prowadząca działalność kulturalną.

- Chcemy, by było to miejsce wyjątkowe, tętniące życiem, zarówno w dzień, jak i w godzinach wieczornych i nocnych. Chcemy, żeby obiekt się wpisał w charakter tego miejsca - cały czas ożywiamy rynek, organizujemy wiele  imprez, jarmarków, koncertów i targów. Zmieniło się otoczenie, jest zieleń, słynne w całej Polsce palmy. Są miejsca, gdzie można odpoczywać, jak choćby przy Sztucznej Rawie. Pawilon restauracyjny ma być zwieńczeniem całości - mówi Maciej Stachura, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej urzędu Miasta Katowice.


>> kosztowne TOALETY NA MIARĘ METROPOLII <<


Warunki przetargu dopuszczają możliwość wynajęcia jednego z lokali lub obydwu łącznie. Preferowane będą oferty złożone na wynajem obydwu lokali. Ma to gwarantować spójną i wartościową ofertą kulturalną. Przyszły najemca będzie miał możliwość zagospodarowania przestrzeni znajdującej się przed najmowanym lokalem. Miasto na oferty czeka do 21 września.

Czytaj więcej