Czytasz: Toalety na miarę metropolii

Toalety na miarę metropolii

Już są! Warte kilka milionów, toalety na katowickim Rynku zostały otwarte dla mieszkańców miasta. Przyciągają uwagę ciekawym designem oraz interaktywnymi lustrami!

Wiosenną nowinką na katowickim rynku są ekskluzywne toalety. Przystosowane dla osób niepełnosprawnych, mają też pokój dla kobiet z dziećmi z przewijakiem. Ku radości mieszkańców, będą bezpłatne oraz otwarte przez całą dobę!

WIELOMILIONOWA INWESTYCJA

Budowa miejskich toalet wkomponowanych w pawilon gastronomiczny trwała od końca 2015 roku.

- Jest to toaleta na miarę serca metropolii. Na tę inwestycję mieszkańcy Katowic czekali, ponieważ w strefie centralnej miasta nie było do tej pory publicznej toalety. Szalety są częścią dużego pawilonu gastronomicznego - tłumaczy Maciej Stachura z katowickiego magistratu.

Inwestycja w sumie pochłonęła 4,4 miliona złotych, z czego koszt toalet wyniósł ponad milion złotych. Na pytanie, dlaczego toalety są tak drogie, Stachura wyjaśnił, że Katowice są w sercu dwumilionowej metropolii i nie mogły pozwolić sobie na fuszerkę.

TOALETA Z INTERAKTYWNYMI LUSTRAMI

Toalety nie tylko przyciągają mieszkańców swoją funkcjonalnością, ale także ciekawym designem. Włodarze miasta postanowili w miejskie szalety wbudować interaktywne lustra, przedstawiające Katowice jako miasto innowacji.

- Interaktywne lustra pokazują, że Katowice rozwijają się. Podnoszą design tego miasta, nowoczesność pawilonu. Włodarze miasta mają dostęp do panelu luster, także będą mogli zmienić wyświetlane w szaletach treści - tłumaczy Marcin Motyka z katowickiego startupu Abyss Glass.

>> CZYTAJ: TE LUSTRA TO NIE BAJKA <<

GASTRONOMIA NAD TOALETAMI

Nad toaletami znajdują się wolne powierzchnie, które w najbliższym czasie zostaną przeznaczone pod wynajem.

- Na chwilę obecną zastanawiamy się nad formułą w jakiej będziemy poszukiwać najemców pawilonu gastronomicznego. Na pewno nie będzie tam fast-food, ani kebab. Mamy plany na ambitne lokale ze smacznym jedzeniem. Już niedługo będzie można tam dobrze zjeść, napić się kawy, herbaty, czy też piwa - dodaje Stachura.

Na Rynku jest bardzo dużo ludzi, organizowane są również imprezy, dlatego szalety są niezbędne. Chcemy tu stworzyć wyjątkowe miejsce, które będzie przyciągać świetną kuchnią, znakomitą atmosferą, która ożywi tą część Rynku.

Czytaj więcej