Czytasz: To oni zdewastowali figury Kalwarii w Panewnikach [WIDEO]

To oni zdewastowali figury Kalwarii w Panewnikach [WIDEO]

Policja publikuje nagrania z monitoringu. Rozpoznajecie wandali?

Policjanci z katowickiej komendy miejskiej poszukują osób podejrzewanych o uszkodzenie stacji drogi krzyżowej na terenie parafii w Panewnikach. Sprawcy zostali zarejestrowani przez kamery monitoringu. Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości osób widocznych na nagraniu.

W niedzielę 24 lutego br. policjanci z Katowic zostali powiadomieni o zniszczeniu stacji drogi krzyżowej na terenie parafii w Panewnikach. Sprawcy farbą namalowali napisy, symbole i rysunki na 5 stacjach drogi krzyżowej. Na miejscu pracowali śledczy oraz technik kryminalistyki, który przeprowadził oględziny. Mundurowi zabezpieczyli również nagrania z monitoringu, który teraz jest analizowany. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w piątek 22 lutego br. pomiędzy godziną 19.00, a 20.00.


Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód w Katowicach. Obecnie policjanci ustalają świadków zdarzenia oraz tożsamość sprawców. Zabezpieczają i analizują również kolejne zapisy monitoringu. Sprawcom za obrazę uczuć religijnych oraz dewastację obiektów o szczególnym znaczeniu dla kultury, grozi do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej