Czytasz: To koniec "Mieszkań dla Młodych"!

To koniec "Mieszkań dla Młodych"!

Kolejna pula w styczniu 2018

Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował wczoraj, że z dniem dzisiejszym wstrzymuje przyjmowanie wniosków na dofinansowanie programu Mieszkanie dla Młodych.

Program Mieszkanie dla Młodych 2018 został podzielny na środki dostępne już w 2016 roku, które właśnie się skończyły i te, które będą dostępne w styczniu 2018 roku. A o to znaczy, że trzeba będzie się dobrze przygotować.

Jak pokazał początek 2017, najlepiej zorganizowani pierwsi ustawili się w kolejce. Dlatego też, żeby nie narażać siebie na niepotrzebne nerwy, warto pomyśleć o wszystkim dużo wcześniej. Tym bardziej, że będą to ostatnie środki z tego programu.

- Bank Gospodarstwa Krajowego z dniem 07-04-2017 wstrzymuje przyjmowanie wniosków nabywców z terminem wypłaty środków z Funduszu Dopłat planowanym na rok 2018. Zgodnie z art. 37 ust. 4 przywołanej Ustawy, wznowienie przyjmowania wniosków nabywców o dofinansowanie wkładu własnego z terminem wypłaty finansowego wsparcia ze środków Funduszu Dopłat, przypadającym w roku 2018 nastąpi z dniem 1 stycznia 2018 r. - czytamy w komunikacie BGK.


Przed nami jeszcze prawie 400 milionów złotych

Program Mieszkanie dla Młodych 2018 wesprze wiele osób, wystarczy się postarać, aby uzyskać dopłatę rzędu 10, 15, 20, a nawet 30 procent.


Co zrobić, żeby skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych 2018?


Zacząć należy od wypełnienia testu zdolności przystąpienia dla programu Mieszkanie dla Młodych 2018, który dzięki kilku pytaniom udzieli pewnej odpowiedzi czy dana rodzina w ogóle może z niego skorzystać.


Następnie należy rozejrzeć się za mieszkaniem lub domem, lokal musi jednak sprostać warunkom programu. Wysokość dopłaty i to, czy nieruchomość może otrzymać dofinansowanie sprawdzić można kalkulatorze dostępnym na stronie mdmprogram.com.


Kolejny krok to kredyt hipoteczny. Które banki mają najlepsze oferty? Dokładne dane uzyskamy dzięki samodzielnej selekcji, ale też a pomocą strony hipoteki.net.


Na koniec należy złożyć dofinansowanie to złożenie wniosku MdM.


Aplikację o udział w programie Mieszkanie dla Młodych składamy bezpośrednio z wnioskiem o kredyt hipoteczny, skąd trafia do BGK. Raz przedłożona wystarczy w wielu bankach.

Czytaj więcej