Czytasz: Zagłębie Sosnowiec kontra Piast Gliwice

Zagłębie Sosnowiec kontra Piast Gliwice

Dziś kolejny dzień rozgrywek Ekstraklasy.

Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:1 w ostatnim meczu premierowej kolejki Ekstraklasy. Do przerwy to gospodarze prowadzili. Pierwszą bramkę w Ekstraklasie od ponad 10 lat zdobył dla Zagłębia Vamara Sanogo, który na raty pokonał Jakuba Szmatułę. Piast wyrównał w 67. minucie. Sędzia Tomasz Musiał po analizie VAR dopatrzył się zagrania ręką Piotra Polczaka, a rzut karny na bramkę zamienił Aleksander Sedlar. Trzy punkty zapewnił gościom indywidualną akcją na 10 minut przed końcem Tomasz Jodłowiec.

Aktualizacja:

- Koniec meczu. Piast Gliwice wygrywa 2:1 z Zagłębiem Sosnowiec.

- 79. minutaTomasz Jodłowiec strzela gola i Piast prowadzi 2:1 z Zagłębiem.

- 68. minuta - Piast Gliwice z karnego wyrównuje wynik meczu na 1:1. Strzelcem bramki jest Aleksandar Sedlar.

- Zagłębie Sosnowiec prowadzi z Piastem Gliwice 1:0. Bramkę w 37. minucie strzelił 23-letni napastnik z Francji Vamara Sanogo.

Wcześniej.

W poniedziałek odbędzie się mecz Zagłębia Sosnowiec z Piastem Gliwice.

Wiele emocji wzbudza drużyna z Sosnowca, która awansowała do Ekstraklasy, gdzie ostatni raz grała w sezonie 2007/2008. Klub spadł do niższej ligi, ale ze względu na karę nałożoną za aferę korupcyjną ostatecznie Zagłębie Sosnowiec wylądowało w II lidze. W 2015 roku zespół wywalczył awans do wyżej klasy rozgrywek.

To będzie też szczególne spotkanie dla Dariusza Dudka, szkoleniowca Zagłębia Sosnowiec. W dzisiejszym spotkaniu przeciwko Piastowi Gliwice młody górnośląski trener debiutuje w Ekstraklasie jako pierwszy szkoleniowiec. Do tego gra przeciwko klubowi, w którym przez prawie cztery lata, pracował jako asystent.

Mecz Zagłębia Sosnowiec z Piastem Gliwice odbędzie się w poniedziałek, 23 lipca o godz. 18 na Stadionie Ludowym. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi Eurosport.

***

Wczoraj Górnik Zabrze zmierzył się z Koroną Kielce. Mecz na Arenie Zabrze zakończył się remisem 1:1.

W drugiej kolejce, Sosnowiczanie zagrają z Zagłębiem Lubin (28 lipca), Górnik Zabrze z Wisłą Płock (29 lipca) i Piast Gliwice z Pogonią Szczecin (30 lipca).