Czytasz: Senegal remisuje z Japonią. Jakie scenariusze dla Polski?

Senegal remisuje z Japonią. Jakie scenariusze dla Polski?

To będzie mecz "o być albo nie być", zarówno dla Polski, jak i Kolumbii. Gdzie oglądać?

Polacy zawiedli w pierwszym spotkaniu z Senegalem, a Kolumbia w meczu z Japonią. Dziś obie reprezentacje rozegrają spotkanie o "być albo nie być" na mistrzostwach świata. Dzięki naszym rywalom, remis Polski z Kolumbią nie przekreśla szans polskiej reprezentacji na awans.

Senegal remisuje z Japonią. Jakie scenariusze dla Polski?

Porażka z Kolumbią ostatecznie kończy naszą przygodę z mundialem po fazie grupowej. Remis daje szansę wszystkim czterem drużynom. W szczególnej sytuacji, po trzeciej kolejce może decydować bilans bramek. Nasze zwycięstwo oznacza koniec marzeń piłkarzy Kolumbii.

- Nie uważam, że będzie to mój najtrudniejszy mecz jako trenera drużyny narodowej. Do każdego spotkania podchodzimy z odpowiednią powagą. Nie ma tragedii po porażce z Senegalem - powiedział Nawałka na sobotniej konferencji prasowej. - Ta przegrana była wynikiem wielu czynników. Nie wszystko poszło tak jak sobie zaplanowaliśmy. Po dużych oczekiwaniach było spore rozczarowanie. Była złość i kolejne spotkanie chcemy rozegrać na innym poziomie. Szybko staraliśmy się przejść do kolejnego spotkania. Wierzę, że czas pomiędzy meczami wykorzystaliśmy maksymalnie. W piłce nie słowa, a czyny decydują o wyniku – dodał.

W drugiej kolejce spotkań grupowych Polacy zmierzą się z rywalami z Ameryki Południowej. Kolumbia, podobnie jak biało-czerwoni ma na koncie 0 punktów. W pierwszym spotkaniu przegrała ze zmoblilizowaną i konsekwentną taktycznie, choć teoretycznie słabszą Japonią. Mecz Polska - Kolumbia to mecz o wszystko dla obu drużyn mundialu 2018.

Gdzie oglądać mecz Polska-Kolumbia w woj. śląskim?

1. Strefa kibica na katowickim rynku

Wszystkie mecze tegorocznego Mundialu pokaże strefa kibica na Rynku w Katowicach. Pomieści do tysiąca osób, dla 400 z nich będą dostępne miejsca siedzące. Będą także punkty gastronomiczne. Wielki telebim zostanie ustawiony pod Skarbkiem.

2. Strefa kibica w Gliwicach - Arena Gliwice

To ma być największa strefa kibica w regionie. Przy Akademickiej 50 w Arenie Gliwice podczas każdego meczu może zasiąść nawet 8 tys. kibiców. Do ich dyspozycji będzie 140-sto metrowy telebim. Będą konkursy, a także gastronomia. Strefa kibica w Gliwicach będzie otwarta na godzinę przed meczami Polaków na Mundialu w Rosji, czyli 19 i 28 czerwca i na dwie godziny przed meczem rozgrywanym 24 czerwca.

3. Strefa kibica w Dąbrowie Górniczej - Fabryka Pełna Życia

Wyjątkowa strefa kibica na Mundial 2018 powstanie w opuszczonej dąbrowskiej fabryce obrabiarek. Będą trybuny i wielki telebim, punkty gastronomiczne. W odróżnieniu od gliwickiej strefy, w Dąbrowie będzie można zobaczyć każdy mecz mistrzostwa świata w Rosji.

4. Strefa kibica w Sosnowcu - Górka Środulska

Strefa kibica po sąsiedzku także w Sosnowcu. Zlokalizowana zostanie na Górce Środulskiej. Zobaczymy tam wszystkie mecze Polaków oraz pozostałe mundialowe zmagania w Rosji.

5.  Strefa kibica w Bielsku-Białej - obok Stadionu Miejskiego

Bielsko-Biała zaszalało, na Mundial 2018 przygotowywane są trzy strefy kibica, w tym dla dzieci. Powstają obok Stadionu Miejskiego, będzie można tam zobaczyć każdy mecz mistrzostw. Będą dostępne także stoiska gastronomiczne.

6. Strefa kibica w Rybniku - Kampus

999 miejsc siedzących czeka na kibiców na terenie Kampusu w Rybniku. Będzie telebim podwieszony na scenie, na którym pokazane zostaną wszystkie mecze mistrzostw. Strefa gastro zaoferuje m.in. jedzenie z grilla i przekąski. Będa także ogródki piwne. Dodatkowe atrakcje to m.in.: turniej dzikich drużyn, imprezy dla rodzin, dla mam fitness z instruktorem, rozgrywki piłkarskie dla dzieci w miasteczku dmuchanym.

7. Strefa kibica w Zabrzu - Arena Zabrze

Ok. tysiąca osób będzie mogło oglądać mecze w strefie kibica w Zabrzu. Pokazane zostaną na czterech (dwa większe i dwa mniejsze) ekranach. Zobaczymy tam wszystkie mecze Polaków, ćwierćfinały, półfinały i finał. Strefa zostanie otwarta na 2 h przed każdym meczem i będzie podzielona na dwie części. Pierwsza na promenadzie zewnętrznej (na placu wejściowym za kasami) - tam odbywać się będą konkursy, a druga wewnątrz stadionu na promenadie wewnętrznej, wejściem nr 1 - tam będziemy oglądać mecze.

GDZIE OGLĄDAĆ MECZ POLSKA-KOLUMBIA W ŚLĄSKIEM?

Oprócz stref kibica miasta proponują też oglądanie meczu w pubach. To m.in: Boom Barr, City Pub, Lorneta z Meduzą, Piwiarnia Warki, Niebo Pub, Ministerstwo Śledzia i Wódki w Zabrzu, Irish Pub w Tychach czy Podwórko w Gliwicach. 

A może mecz wśród zieleni i z widokiem na staw? Strefa kibica zlokalizowana na katowickich Sztauwajerach to nowość w mieście. Tam również zobaczymy starcie Polaków z Kolumbijczykami. Rozgrywki będziemy oglądać na dwóch telewizorach i jednym projektorze. Do tego oczywiście spodziewać się można pysznego jedzenia i zimnych napojów. 

MECZ POLSKA-KOLUMBIA W kinie

Już od poporzedniego meczu Multikino zaprasza na wspólne kibicowanie podczas Mundialu 2018. Kino pokaże transmisje wszystkich meczów reprezentacji Polski oraz finał Mistrzostw Świata 2018.

Wszystkie rozgrywki transmitowane będą w jakości High Definition. Widzowie będą mieli do dyspozycji klimatyzowane sale, najwygodniejsze fotele, w tym fotele VIP, oraz możliwość skorzystania z bogatej oferty barowej Multikina.

Mundial 2018 w Multikinie zobaczymy od 19 czerwca 2018 r. w 30 kinach sieci: Bydgoszcz, Czechowice-Dziedzice, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż, Zgorzelec oraz Zabrze.

Czytaj więcej