Czytasz: To jeszcze nie wiosna. Wróci mróz

To jeszcze nie wiosna. Wróci mróz

Kolejny weekend będzie bardzo mroźny.

Jak wynika z prognoz IMGW, wiosenna aura zostanie z nami maksymalnie do wtorku. Później temperatura pozostanie na plusie, ale pogodne niebo przesłonią chmury. W piątek z plusa zrobi się minus, a w przyszły weekend przez wilgotność i wiatr temperatura odczuwalna ma spaść do -14°C.

POGODA W NIEDZIELĘ, 17 LUTEGO

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 100 m. W rejonach mgieł wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C, w rejonach podgórskich lokalnie około -3°C, wysoko w Beskidach od 3°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków południowych. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

POGODA W PONIEDZIAŁEK, 18 LUTEGO

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m, w rejonie mgieł zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C, w rejonach podgórskich miejscami od 8°C do 11°C, wysoko w Beskidach od 5°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych, miejscami zmienny. Wysoko w górach wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie małe. Lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 100 m. W rejonach mgieł wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C, w rejonach podgórskich lokalnie około -4°C, wysoko w Beskidach od 3°C do 6°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr początkowo słaby, zachodni, później wzrastający do umiarkowanego, porywistego, południowo-zachodni.

POGODA WE WTOREK, 19 LUTEGO

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m, w rejonie mgieł zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 11°C do 14°C, w rejonach podgórskich miejscami od 8°C do 11°C, wysoko w Beskidach od 5°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni, skręcający na zachodni.

Czytaj więcej