Czytasz: The Rolling Stones jesienią w Europie

The Rolling Stones jesienią w Europie

Gdzie nasi fani będą mogli zobaczyć zespół?

To będzie 13 koncertów w 9 krajach, a trasa, pod nazwą ''No Filter'', potrwa ponad miesiąc. Niestety, w Polsce nie ogłoszono koncertu The Rolling Stones, najbliżej nasi fani będą mieli do Niemiec, tam legendarny zespół zagra 9 i 12 września 2017. Informacje o biletach znajdziecie tutaj: klik.

Poniżej daty i miejsca koncertów The Rolling Stones:

9 września Hamburg, Niemcy, Stadtpark
12 września Monachium, Niemcy, Olympic Stadium
16 września Spielberg, Austria Spielberg at Red Bull Ring
20 września Zurich, Szwajcaria Letzigrund Stadium
23 września Lucca, Włochy Lucca Summer Festival-City Walls
27 września Barcelona, Hiszpania Olympic Stadium
30 września Amsterdam, Holandia Amsterdam ArenA
3 października Kopenhaga, Dania Parken Stadium
9 października Dusseldorf, Niemcy Esprit arena
12 października Sztokholm, Szwecja Friends Arena
15 października Arnhem, Holandia GelreDome
19 października Paryż, Francja U Arena
22 października Paryż, Francja U Arena

Stare i nowe piosenki

Jak informuje portal terazrock.pl, podczas trasy zespół zamierza wykonywać swoje największe przeboje, ale też każdego wieczoru zagra kilka niespodzianek. Trasie towarzyszyć ma spektakularna produkcja, a koncerty odbywać się będą na specjalnie zaprojektowanych scenach. Producentem trasy jest Concerts West.

- Jestem podekscytowany tym, że jesienią będę grał trasę koncertową po Europie. Powrócimy do kilku dobrze nam znanych miejsc, a inne odwiedzimy po raz pierwszy - Mick Jagger powiedział. 

The Rolling Stones

Nowa płyta The Rolling Stones?

- Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, możliwe, że nowej trasie towarzyszyć będzie nowa płyta The Rolling Stones.

Podczas wywiadu, udzielonego niedawno w ramach rozdania nagród Jazz FM, perkusista Charlie Watts wyjawił, że wydany w 2016 roku album z przeróbkami „Blue & Lonesome” powstał jako efekt uboczny pracy nad nowym autorskim materiałem The Rolling Stones - informuje terazrock.pl.

- Pracowaliśmy nad nową płytą, kiedy Keith [Richards] powiedział: „Zmuszę go – wskazując na Micka [Jaggera] – do zagrania na harmonijce ustnej utworu ‘Blue & Lonesome’”. Mick posłusznie zagrał „Blue & Lonesome”, potem zagraliśmy jeszcze jeden i w trzy dni nagraliśmy płytę. Szczerze mówiąc, myśleliśmy z Keithem, że nie będzie chciał zagrać „Blue & Lonesome”, ale zagrał, bo uwielbia grać na harmonijce i jest w tym świetny. Nagrywaliśmy po 2-3 piosenki dziennie, jedna po drugiej. To najszybciej i najtaniej nagrana płyta, jaką zrobiliśmy. Po niej wróciliśmy do pracy nad tą nową płytą, którą mamy nadzieję kiedyś wydać. Pierwotnie chodziło Keithowi o zmuszenie Micka do nagrania tej jednej piosenki na nowy album, ale wyszła nam cała płyta, która wszystkim się podoba. Nie ma nic milszego, kiedy zrobisz coś takiego, a ludziom się podoba.

Ostatni studyjny album The Rolling Stones z premierowym materiałem ukazał się w 2005 roku pod tytułem „A Bigger Bang”.

źródło: www.terazrock.pl

Czytaj więcej