Czytasz: Testowy przejazd Lecha w Legendii

Testowy przejazd Lecha w Legendii

Ta przygoda zbliża się wielkimi krokami. Lech Coaster jest już po testach.

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko prezentuje przejazd testowy rollercoastera Lecha. Jego otwarcie już w lipcu. Będzie to największa atrakcja parku. 

 

TRAILER LECH COASTERA- PRODUKCJA PLATIGE IMAGE!

Zanim usiądziemy w wagoniku, w panoramicznym kinie będziemy mogli obejrzeć „Legendę o Lechu” - preshow przedstawiający losy legendarnego władcy ziem, na których później powstała Polska. To pierwszy taki projekt w naszej części świata, wzbogacający park rozrywki o nową warstwę przeżyć.

Teraz możemy zobaczyć zapowiedź prezentująca wybrane sceny legendy o Lechu przygotowanej specjalnie dla Legendii. 

Preshow „Legenda o Lechu” to przedsięwzięcie wyjątkowe nie tylko na polskim rynku – podobne atrakcje są realizowane tylko przez największe parki rozrywki na świecie. Jego premiera odbędzie się w lipcu, wraz z otwarciem Lech Coastera. 

Koncepcję storytellingową „Legendy o Lechu”przygotował Fish Ladder – dział projektów specjalnych Platige Image. Za opracowanie warstwy wizualnej opowieści i produkcję filmu odpowiada Platige Entertainment, a techniczną stroną przedsięwzięcia zajmuje się Platige Events. Legendia i Fish Ladder pracują obecnie nad kolejnymi przedsięwzięciami związanymi z rozwojem tematycznego parku rozrywki w Chorzowie.

Platige Image to oolska spółka specjalizująca się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów specjalnych dla świata reklamy, filmu, sztuki, edukacji i rozrywki. Ze studiem stale współpracuje ponad 150 artystów: reżyserów, dyrektorów artystycznych, grafików i producentów. Platige Image stał się rozpoznawalny dzięki krótkometrażowym animacjom, wśród których najpopularniejsze to: "Katedra" wyreżyserowana przez Tomasza Bagińskiego, "Sztuka spadania" tego samego reżysera, "Arka" czy cinematiki do serii gier Wiedźmin. 

Czytaj więcej