Czytasz: Tesco do likwidacji! Sprawdź, w których miastach zamkną sklepy

Tesco do likwidacji! Sprawdź, w których miastach zamkną sklepy

Pracownicy siedmiu sklepów sieci w naszym regonie mogą stracić pracę.

18 sklepów sieci Tesco zostanie zamkniętych. Zniknąć ma 16 supermarketów i 2 małe hipermarkety. W naszym regionie sieć zamknie siedem sklepów. Zakupów w Tesco w swoim mieście nie zrobią już m.in. gliwiczanie.

Które Tesco do likwidacji?

Do zamknięcia przeznaczone zostały sklepy także w Rudzie Śląskiej, Rydułtowach, Knurowie, Siemianowicach Śląskich, Skoczowie i Ustroniu.

Pracownicy Tesco stracą pracę?

Nieoficjalnie wiadomo, że pracownicy tych placówek mają stracić dotychczasowe miejsce pracy, ale przedstawiciele firmy zapewniają, że zostaną przeniesieni do innych sklepów sieci. Związkowcy są jednak sceptycznie nastawieni do takich obietnic.

Przypomnijmy, że pracownicy sieci od kilku lat walczyli o poprawę warunków pracy. Przedstawiciele WZZ "Sierpień 80" już w lutym 2016 r. wystąpili z żądaniem wzrostu wynagrodzeń o 400 zł dla pracowników podstawowych, koordynatorów i pracowników magazynów i o 200 zł dla kierowników oraz 150 zł premii absencyjnej, a także o wprowadzenie nagród jubileuszowych. Protesty widać na nic się zdały. Sklepy mają zostać zlikwidowane do końca marca 2018 r.

Czytaj więcej