Czytasz: Terroryści zatrzymani na granicy

Terroryści zatrzymani na granicy

Na granicy polsko-czeskiej zatrzymano dwie osoby podejrzane o atak terrorystyczny.

Przestępcy zostali przewiezieni do Zakładu Karnego w Cieszynie. Tam doszło do próby odbicia zatrzymanych i zakłócenia porządku. Podpalone zostały stojące samochody. Niezbędna okazała się interwencja służb porządkowych.

Niecodzienne zdarzenie było scenariuszem ćwiczeń Służby Więziennej przy współudziale Policji i Straży Pożarnej. Przed Zakładem Karnym w Cieszynie zostały przeprowadzone ćwiczenia "Jesień 2017".

Jak wyglądała akcja odbicia terrorystów?

Scenariusz ćwiczeń przewidywał zatrzymanie na granicy polsko-czeskiej dwóch osób podejrzanych o terroryzm. Przestępcy zostali przewiezieni do zakładu karnego w Cieszynie. Tam zachowywali się agresywnie, wznosząc głośne okrzyki i domagając się natychmiastowego uwolnienia zatrzymanych. Podpalone zostały samochody, wybuchł pożar. Na miejscu pojawiła się grupa wsparcia Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach i Straż Pożarna. Do akcji wkroczyła Policja, która zatrzymała awanturujące się osoby. Funkcjonariusze Służby Więziennej udzielili wsparcia.

W akcji chodziło o to, żeby sprawdzić, jak jednostka zachowa się w sytuacji zagrożenia. Funkcjonariusze sprawdzali skuteczność dowodzenia oraz sprawność współdziałania służb mundurowych. W ćwiczeniach wzięli udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej.

Czytaj więcej