Czytasz: Telefon naładujesz na przystanku albo w autobusie

Telefon naładujesz na przystanku albo w autobusie

Każdy z nas to zna. 10% baterii, a do domu jeszcze długa droga. Autobus się spóźnia, powerbanka nie ma, a telefon wciąż potrzebny... i co wtedy?

Naprzeciw wychodzą miasta, które inwestują w publiczne stanowiska do ładowania urządzeń mobilnych. Smartfon, tablet, a może przenośne radio? Podładujesz wszystko. Sprawdź, gdzie łatwo naładować telefon.

Nowość w Chorzowie

Od początku czerwca pasażerowie Śląskiego Centrum Przesiadkowego mogą skorzystać z nowych miejskich ładowarek. W Chorzowie zamontowano cztery, specjalne słupki – po jednym na każdym peronie. Są to porty, przy których będzie można naładować telefon zarówno tradycyjnie – przez USB, jak i indukcyjnie – kładąc przystosowany do tego typu ładowania smartfon na słupku. Na każdej z 4 ładowarek znajdują się 4 porty USB, do których można wpiąć swój kabel. W sumie 20 telefonów może w jednym momencie korzystać z ładowania. 

Śląskie autobusy z Ładowarką

O swoich pasażerach pamięta również KZK GOP. W najnowszych autobusach, które dołączyły do taboru, znajdują się specjalne miejsca z wejściem USB do ładowania telefonu. Do tego w komunikacji miejskiej skorzystać można również z bezpłatnej sieci Wi-Fi. W sumie ponad czterdzieści autobusów wyposażonych jest w nowoczesne udogodnienia. Biuro prasowe zapewnia, że to nie koniec. Tabor będzie się powiększał. W każdym z nowych pojazdów będzie można naładować telefon.

jaworzno jako pierwsze w polsce

Autobusy z ładowarką USB od 3 września 2014 r. kursują w barwach PKM Jaworzno. Pasażerowie mogą korzystać z autobusowych ładowarek i darmowych punktów wi-fi. Obecnie w taborze znajdują się trzy osiemnastometrowe autobusy i jeden elektryczny z możliwość doładowywania urządzeń. Połowa jaworznickich autobusów ma również dostęp do bezprzewodowego internetu. Mieszkańcy blisko stutysięcznego miasto jako pierwsi w Polsce ładowali urządzenia mobilne w komunikacji miejskiej.

- Od 2014 r. to standard w naszych zakupach — wspomina Maciej Zaremba, rzecznik miejskiej spółki. Wszystkie 22, nowe elektryczne autobusy też będą miały ładowarki USB - dodaje. 

Szczęśliwa Jedenastka

Pasażerowie gliwickich autobusów również mogą skorzystać z miejskich ładowarek. Przetarg na miejskie autobusy, o którym pisaliśmy w grudniu, gwarantował nowoczesne udogodnienia. W każdym pojeździe znajdują się trzy dwugniazdkowe zestawy, gdzie za pomocą USB można podładować smartfona.

Czytaj więcej