Czytasz: "Brzimy". Jest teledysk promujący "Dracha" [ZOBACZ WIDEO]

"Brzimy". Jest teledysk promujący "Dracha" [ZOBACZ WIDEO]

Spektakl Teatru Śląskiego, będący adaptacją powieści Szczepana Twardocha, doczekał się teledysku promującego.

21 października w Rybnickim Centrum Kultury będzie miała miejsce premiera spektaklu Teatru Śląskiego "Drach", będącego adaptacją powieści Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem.

Zespół muzyczny Chwila Nieuwagi został zaangażowany przez twórców oraz miasto Rybnik, współfinansujące przedstawienie, do napisania piosenki i nakręcenia teledysku, który miałby towarzyszyć promocji tego wydarzenia. Tak powstały "Brzimy".

Teledysk swoją premierę miał 27 września na spotkaniu autorskim ze Szczepanem Twardochem w Rybniku, a sam autor stwierdził, że film mu się podoba i że wyczuwa w nim "pokrewieństwo".

Piosenka "Brzimy" (śl. modrzewie) napisana jest po śląsku, inspirowana sentencją z powieści "Drach".

Autorem słów i muzyki jest Andrzej Czech (zespół Chwila Nieuwagi).

A oto sam teledysk:

Koncert premierowy najnowszej płyty Chwili Nieuwagi "Morawska Brama" (nie związanej z "Drachem") odbędzie się w Teatrze Ziemi Rybnickiej 25 października.

- Płytę tę poświęciliśmy muzyce naszych braci Czechów, która nam Ślązakom jest bardzo bliska, choćby na pokrewieństwo naszej śląskiej godki z językiem czeskim - tłumaczą autorzy.

- Na płycie znajduje się więc bardzo szeroki wachlarz czeskich autorów: od Jaromira Nohavicy aż po współczesne folk rockowe zespoły jak Poletime? czy Raduza - wszystko jednak w naszych aranżacjach i częściowo naszych tłumaczeniach - dodają.