Czytasz: Laboratorium Wroga dla dzieci

Laboratorium Wroga dla dzieci

Teatr Zagłębia zaprasza dzieci na warsztaty z twórcami i aktorami przedstawienia „Wróg – instrukcja obsługi”, którego premierę zaplanowano na marzec.

Uczestnicy warsztatów będą szukać odpowiedzi na pytania jak wygląda wróg, czy jest blisko czy daleko, jak się zachowujemy w jego obecności i co możemy zrobić, żeby się go nie bać. Ich poszukiwania będą inspiracją dla twórców spektaklu.

Dzieci pomogą przygotować spektakl

- Mamy poczucie, że w naszym krajobrazie jest coraz więcej okopów i wzajemnej wrogości. Dlatego rozpoczęliśmy eksperyment. Chcemy stworzyć instrukcję obsługi wroga, znaleźć przepis na to, jak go rozbroić, jak wyjść z okopu i szukać porozumienia - mówi Justyna Sobczyk, reżyserka „Wroga – instrukcji obsługi”.

- Problem polega na tym, że jako dorośli nie radzimy sobie z tym, sami zacietrzewiamy się w postawie wrogości i potrzebujemy pomocy tych, którzy na co dzień nie są pytani o zdanie – dodaje.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 10-13 lat. Mają one pomóc twórcom i aktorom w przygotowaniu najnowszej premiery. Efekty wspólnych badań widzowie będą mogli zobaczyć na scenie już 10 i 11 marca w przedstawieniu „Wróg – instrukcja obsługi”.

Warsztaty z twórcami i aktorami odbędą się 6, 7 i 8 lutego w sosnowieckim Teatrze Zagłębia. Udział w Laboratorium Wroga jest bezpłatny, jedna osoba może uczestniczyć w jednym dniu warsztatów. Zajęcia odbywają się w godz. 10-12. Zapisy na przyjmuje Biuro Obsługi Widzów: 32 266 11 27 / bow@teatrzaglebia.pl.

Czytaj więcej