Czytasz: Zabierz dziecko do teatru
Na przedstawienie zrealizowane z myślą o swych najmłodszych widzach – w wieku 3-5 lat – zaprasza Teatr Miejski w Gliwicach.

Już jutro, 7 października odbędzie się wyjątkowa premiera. Na deskach gliwickiego teatru zobaczymy spektakle o dzieciach i dla dzieci. „W kole” wg Krystyny Miłobędzkiej to przedstawienie stworzone dla najmłodszych widzów.

- Podobnie jak podwórkowe zawołanie „pobawmy się w…” otwiera przestrzenie wyobraźni inicjując zabawę w „dom, sklep, czy fryzjera” tak i my zapraszamy do wspólnej zabawy. Pobawmy się w świat - zachęca Teatr Miejski w Gliwicach. 

Przedstawienie przygotowuje zespół młodych realizatorów. Reżyserem jest Bartosz Kurowski student ostatniego roku Wydziału reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu posiadający również przygotowanie pedagogiczne. Autorką scenografii absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu Klaudia Laszczuk. Występują Olga Żmuda i Iga Bancewicz aktorki zaproszone do współpracy.

Dzieciaki rządzą 

Premiera spektaklu "W kole" wpisuje się w nurt teatru dla "najnajów", czyli najmłodszych teatralnych widzów - czasem nawet kilkunastomiesięcznych dzieci.

Jak wyjaśniła Agnieszka Skowronek z gliwickiego teatru, tego typu produkcje dostosowują się do dziecięcych możliwości percepcyjnych.

- To historie opowiadane poprzez obrazy, dźwięki, faktury - bodźce, które są proste do zrozumienia; często w takich spektaklach nie ma jednolitej opowieści – fabuły – komentuje Skowronek.

Nieco inaczej jest jednak w przypadku gliwickiego przedstawienia. - U nas wiek odbiorców został określony od 3 do 5 lat, dlatego spektakl posiada zarówno część fabularną skupiającą się na relacjach mama - dziecko, dziecko - najbliższe otoczenie, jak też i wiele ciekawych elementów wizualnych, muzykę na żywo. To wszystko ma zachęcić naszych małych widzów do interakcji, do wspólnej zabawy – wyjaśniają organizatorzy.  

Przedstawienie dla maluchów odbędzie się w nowej, teatralnej przestrzeni dedykowanej projektom edukacyjnym – Scenie Mikro. Dekoracja zbudowana z wyrazistych elementów plastycznych, dopełniona melodyjnymi motywami muzycznymi, ekspresyjna gra aktorów dają możliwość wzięcia udziału we wspaniałej teatralnej przygodzie.

Sprawdź, kiedy odbędzie się spektakl!

SOB 7 PAŹ, godz. 16:00 – PREMIERA
ND 8 PAŹ, godz. 16:00
PON 9 PAŹ , godz. 9:30 i 11:30
WT 10 PAŹ godz. 9:30 i 11:30
ŚR 11 PAŹ, godz. 9:30 i 11:30

źródło: https://teatr.gliwice.pl/

Czytaj więcej