Czytasz: Tatuaże królują w Wilsonie. Zobacz zdjęcia

Tatuaże królują w Wilsonie. Zobacz zdjęcia

Ogólnopolski festiwal tatuaży ponownie zagościł w Katowicach. Przez dwa dni w Galerii Szyb Wilson, tatuatorzy z całego kraju tworzyli na skórach modeli dzieła sztuki.

W Katowicach zameldowało się ponad 150 najlepszych tatuatorów z Polski i z zagranicy. 23. edycja Tattoo Konwent zgromadziła rzeszę fanów.

Konwent tatuaży to cykliczna impreza, której celem jest zapoznanie szerokiej publiczności z artystyczną stroną sztuki tatuażu. Na festiwalu pojawili się utalentowani tatuażyści, którzy przed innymi przedstawicielami branży, znawcami dziedziny i tysiącami odwiedzających prezentowali swoją kreatywność i kunszt.

Wśród wystawców tej edycji wydarzenia znajdowały się studia z całej Polski. Nie zabraknie również lokalnych salonów, m.in: Chyba Ty Tattoo, Speak in Color, Lucky Tattoo,  Zmierzloki Tattoo czy Inkspiracy.

Konwent to nie tylko tatuaże. Fani muzyki też znaleźli coś dla siebie. Sobotni wieczór upłynął pod znakiem hip-hopu. Przed publicznością pojawił się łódzki duet Dwa Sławy, a także Otsochodzi Soundsystem - obiecujący przedstawiciel młodego pokolenia na scenie rapowej.

Niedziela należy do Schizmy oraz CF98. W strefie chil grają dje: Bednarski, Musk, Fatcut.

Uczestnicy imprezy mogli podziwiać prace tatuatorów oraz pokazy performatywne, w tym pełen gracji i seksapilu występ Aleksandry Bednarz, Mistrzyni Polski i brązowej medalistki Mistrzostw Świata w tańcu pole dance. Na festiwalu można było zobaczyć również efekty pracy Mariana Folgi, który zajmuje się bodypaintingiem, czyli sztuką malowania ciał.

W przestrzeniach Galerii Szyb Wilson stworzono specjalne strefy tematyczne: motoryzacyjną, animacyjną dla dzieci, modową i barberską, a także część gastronomiczną, gdzie ustawiono foodtracki.

Czytaj więcej