Czytasz: Paralotnie i szybowce nad Częstochową

Paralotnie i szybowce nad Częstochową

Trwają Międzynarodowe Targi Lotnictwa Lekkiego Pararudniki 2018.

24 wystawców zaprezentuje swoje produkty w ramach siódmej już edycji targów lotniczych Pararudniki. Międzynarodowe Targi Lotnictwa Lekkiego organizuje Aeroklub Częstochowski. Odbywają się one pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

Targi Lotnictwa Lekkiego Pararudniki:

Pararudniki nie są imprezą jedynie dla paralotniarzy. Aeroklub szykuje atrakcje, które zadowolą każdego, kto wybierze się na podczęstochowskie lotnisko. W sobotę mogliśmy zobaczyć trening w wykonaniu Łukasza Czepieli, jedynego polaka startującego w RedBull Air Race oraz zrzut wody w wykonaniu samolotu pożarniczego PZL M18 Dromader. Kiedy się zrobi ciemno, piloci paralotni będą latać podświetleni nad lotniskiem. Najlepiej oświetlona paralotnia otrzyma nagrodę. Przed nami jeszcze wycieczka paralotniowa w kierunku Olsztyna oraz przelot balonu.

Na niedzielę zaplanowano jurajską wycieczkę paralotniową (w zależności od warunków pogodowych). Loty szybowcowe za wyciągarką odbędą się w godz. 11-14, a loty paralotniowe za wyciągarką od 11 do 16. O godz. 14.30 zostaną wręczone nagrody i medale zwycięzcom zawodów PPG-PPGG, a o godz. 15 nastąpi oficjalne zakończenie Targów Pararudniki 2018.

Dwa tygodnie po Pararudnikach Aeroklub planuje koleją imprezę. W ramach pucharu Polski na stadionie Warty w Mstowie odbędą się wyścigi dronów.

Zdjęcia: Facebook Pararudniki - Targi Lotnictwa Lekkiego 

Czytaj więcej