Silesion.PL

serwis informacyjny

Tanie mieszkania dla niezamożnych: remonty 23 lokali w Dąbrowie Górniczej

Wielka szansa na swój kąt dla niezamożnych mieszkańców. Trwają remonty 23 mieszkań w Dąbrowie Górniczej. Mieszkania trafią do Społecznej Agencji Najmu oferującej lokale z tańszym czynszem.

Społeczna Agencja Najmu (SAN) to nowość w polityce mieszkaniowej i społecznej. Działania SAN-u polegają na dzierżawieniu mieszkań od właścicieli, a następnie ich wynajmowaniu mieszkańcom w niskiej cenie, Często mieszkania te wymagają remontu. Jedna z pierwszych Społecznych Agencji Najmu powstaje właśnie w Dąbrowie Górniczej w ramach rządowego pilotażu „Wzajemnie potrzebni” realizowanego przez Fundację For Humanity Poland we współpracy z Urzędem Miasta Dąbrowa Górnicza. Fundacja pozyskała ponad 3 mln zł na realizację tego projektu.

Z badań opinii publicznej przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Habitat for Humanity Poland wynika, że co czwarta osoba w Polsce mierzy się z problemami mieszkaniowymi.

Społeczna Agencja Najmu to rozwiązanie, dzięki któremu coraz więcej osób może zyskać dostęp do przystępnych cenowo mieszkań – wyjaśnia Katarzyna Przybylska z Fundacji Habitat for Humanity Poland.

SAN pozwoli osobom i rodzinom, które nie mają własnego mieszkania wynająć lokal na korzystniejszych warunkach, czyli taniej niż na rynku. Dodatkowo, co ma dużo znaczenie, gmina może przyznać dopłatę do czynszu – dodaje Bożena Borowiec – zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej.

Obecnie trwają intensywne prace remontowe w mieszkaniach gminnych przeznaczonych na ten cel.

W piątek 8.09 o godz.12.00 p. Agnieszka Ścigaj – minister ds. integracji społecznej, Bożena Borowiec – zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej oraz Mateusz Piegza z Fundacji Habitat for Humanity Poland dokonają z udziałem mediów wizytacji remontowanych mieszkań przy ul. Kasprzaka 56D. Następnie o godz. 14:00 w Fabryce Pełnej Życia przy ul. Kościuszki 3/101 odbędzie się podsumowanie ostatnich działań Fundacji na terenie woj. Śląskiego oraz uhonorowanie Partnerów. Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się więcej o pilotażu Społecznej Agencji Najmu. Fundacja Habitat for Humanity Poland została założona w 1992 roku w Gliwicach. Do tej pory pomogła ponad 790 tys osób.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *