Czytasz: Takiego meczu nie było od 14 lat!

Takiego meczu nie było od 14 lat!

GKS Katowice zmierzy się z Ruchem Chorzów. Piłkarze na boisku przy Bukowej. A kibice?

O 17:45 na stadionie przy ul. Bukowej spotkają się drużyny GKS Katowice i Ruchu Chorzów. Na starcie śląskich drużyn kibice czekali czternaście lat. Tym razem na trybunach zabraknie kibiców Niebieskich. Za przerwanie meczu z Górnikiem Łęczna, rzucanie rac i starcie z policją w czasie pożegnalnego spotkania z Ekstraklasą, PZPN nałożył zakaz wyjazdów zorganizowanych grup kibiców Ruchu do końca roku.

Gorąca atmosfera

Atmosferę wokół meczu podgrzewają ostatnie starcia pseudokibiców. W ciągu minionych miesięcy ze stadionu przy Bukowej najpierw skradziono i spalono klubowe flagi GKS. Później zaatakowano szefa piłkarek ręcznych Ruchu. Kilkakrotnie dochodziło do starć na śląskich osiedlach. Przed meczem fani Gieksy z racami pojawili się przed stadionem Ruchu i nagrali agresywną zapowiedź meczu. Grupa Ultras Niebiescy o 15:00 ma zebrać się na Cichej, żeby zagrzać piłkarzy Ruchu do walki. Odległość między stadionami, to niecałe 6 km. 

Śląskie derby

Drużyny GKS Katowice i Ruchu Chorzów spotkają się ze sobą 52 raz. Dotychczasowy bilans spotkań jest bardziej korzystny dla piłkarzy z Katowic. Wygrywali 15 razy, 24 razy remisowali. Chorzowianie byli lepsi w trzynastu meczach. U siebie GKS nie przegrał z Ruchem od sezonu 1998/1999.

 

Czytaj więcej