Czytasz: Tai chi, rolki, a może joga? Tychy zapraszają na bezpłatne zajęcia!

Tai chi, rolki, a może joga? Tychy zapraszają na bezpłatne zajęcia!

Tyski MOSIR przygotował bogatą ofertę bezpłatnych zajęć. Sprawdź, jak zaplanować sobie tydzień w mieście. Nudno nie będzie!

Nie masz pomysłu na spędzenie lata w mieście? Bezpłatne zajęcia MOSIR-u w Tychach sprawią, że będziesz mógł poznać techniki walki tai chi, zrelaksować się podczas "Jogi na Paprach", czy nauczyć się jeździć na rolkach. Atakcji jest mnóstwo. Sprawdź je wszystkie.

Rolki pod Żyrafą (poniedziałki i czwartki)

Profesjonalny instruktor wrotkarstwa kolejny rok będzie uczył jazdy na rolkach dzieci od 4. roku życia i młodzież. Zajęcia odbywają się na placu pod Żyrafą. Na zajęcia należy zabrać: rolki, kask, ochraniacze na nadgarstki, łokcie i kolana.

W przypadku deszczowej pogody zajęcia nie odbędą się. Obowiązuje podział na grupy dla początkujących i zaawansowanych.

Terminy zajęć:

Poniedziałki (początkujący) i czwartki (zaawansowani) w godz. 17:00-18:30.

Zajęcia "Rusz się!" (środy/ pod Żyrafą)

Zajęcia "Rusz się!" to ogólnorozwojowy trening prowadzony pod czujnym okiem instruktora, na świeżym powietrzu. To fantastyczna alternatywa dla zamkniętych sal i siłowni, w których ćwiczymy na co dzień. Dzięki takiej formie treningu można szybko poprawić swoją formę, samopoczucie, a także zahartować organizm. Ćwiczenia odbywają się w parach lub grupach, które wzajemnie się motywują i wspierają, co sprawia, że trening jest jeszcze bardziej efektywny. Przy okazji można również poznać wiele nowych osób! Zajęcia w Parku Miejskim przy ul. Edukacji, zbiórka pod pomnikiem - "Żyrafą".

Terminy zajęć:

W okresie 17 maja - wrzesień 2017 roku:
Środy o godz. 18:00.

Nordic walking w Paprocanach (czwartki)

Jeśli chcesz poznać tajniki prawidłowej techniki chodzenia, właściwego doboru kijków, a także prowadzenia dłuższych marszów z kijkami - te zajęcia są właśnie dla Ciebie! Jak wyczulają organizatorzy, na zajęcia należy zabrać: kijki, wygodny strój i obuwie sportowe. W przypadku deszczowej pogody zajęcia nie odbędą się. Zbiórka na terenie OW Paprocany - na placu, gdzie zimą znajduje się lodowisko sezonowe.

Terminy zajęć:

W okresie 18 maja - wrzesień 2017 roku:
Czwartki o godz. 18:00.

Joga na Paprach (środy i soboty)

Dzięki zajęciom możesz zapoznać się z technikami oddechowo-koncentracyjnym i praktykować jogę w pięknej scenerii Jeziora Paprocańskiego. Zajęcia te mają na celu promocję zdrowia i naturalnych sposobów redukcji stresu.

Potrzebne akcesoria: własna mata oraz w miarę możliwości pasek do jogi lub jakikolwiek inny pasek.

Ćwiczymy na drewnianym podeście (na lewo od wodnego placu zabaw).

Terminy zajęć:

W okresie 20 maja - wrzesień 2017 roku:
Środy w godz. 17:30-18:30 i soboty o godz. 10:00-11:00.

Tai chi w Paprocanach (niedziele)

Tai chi to sztuka walki oparta o zasady starochińskiej gimnastyki zdrowotnej. Ustawienie ciała gwarantujące stabilność i elastyczność powodują, że tai chi korzystnie wpływa na koretkę postawy, a tym samym przynosi ulgę w przypadku bóli kręgosłupa.

Tai chi poprawia także kondycję fizyczną. Zajęcia odbywają się na terenie OW Paprocany - na boisku w pobliżu placu zabaw.

Terminy zajęć:

W okresie 21 maja - wrzesień 2017 roku:
Niedziele o godz. 10:00.

Rolki, deska i hulajka - Extreme City 2017 (wtorki w Parku Jaworek)

Chcesz pohulać na desce? W Dolinie Jaworkowej (przy ul. Jaśkowickiej) do wtorek w wakacje odbywają się warsztaty szkoleniowe (nauka jazdy) z instruktorami rolek, deskorolek oraz hulajnogi.

Terminy zajęć:

W okresie 4 lipca - sierpień 2017 roku:
Wtorki o godz. 16:00.

Źródło: MOSIR Tychy

Czytaj więcej