Czytasz: “Ta gwiazdka na mundurze zobowiązuje”

“Ta gwiazdka na mundurze zobowiązuje”

We wtorek w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość związana z awansem komendanta Krzysztofa Justyńskiego na stopień generała.

Przypomnijmy, że zgodnie z postanowieniem z dnia 17 lipca br. prezydent Andrzej Duda mianował na stopień nadinspektora policji komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Pawła Dobrodzieja oraz komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Krzysztofa Justyńskiego.

“TA GWIAZDKA NA MUNDURZE ZOBOWIĄZUJE”

W Legionowie, 23 lipca br., nastąpiło oficjalne wręczenie nominacji z udziałem Andrzeja Dudy.

>> CZYTAJ: KOMENDANT WOJEWÓDZKI ZOSTAŁ GENERAŁEM <<

Z kolei we wtorek, w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem najwyższych funkcjonariuszy śląskiej policji, nadinspektorów, a także wojewody śląskiego, Jarosława Wieczorka.

- To ogromny zaszczyt, prestiż, ale przede wszystkim gigantyczna odpowiedzialność. Ta gwiazdka na mundurze zobowiązuje do najwyższej troski o polskiego obywatela. Należy - tak po ludzku - pogratulować - powiedział w trakcie uroczystości wojewoda śląski.

Zobacz zdjęcia z uroczystości:

Uroczystość uhonorowania generała Justyńskiego była okazją do podsumowania sukcesów śląskiej policji, które mają - w opinii nadinspektorów - “wielu ojców”.

W naszym regionie mieszka prawie 4,5 miliona ludzi, nad ich bezpieczeństwem czuwa 12 tysięcy policjantów. Garnizon Śląski to 33 komendy miejskie i powiatowe, kilkadziesiąt komisariatów oraz Wojewódzka Komenda Policji na czele której stoi generał policji, nadinspektor Krzysztof Justyński - podkreślił młodszy inspektor Piotra Kucia, zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

W trakcie oficjalnej uroczystości Justyński podkreślił, że podziękowania należą się wszystkim pracownikom garnizonu.

- To ponad rok mojej ciężkiej pracy. Te wyniki, które Śląska Policja w ostatnim czasie odnotowała, to najlepsze wyniki ostatnich lat. Są efektem wspólnego wysiłku pracowników naszego garnizonu - wyjaśnił generał Justyński.

Kim jest generał Justyński?

Insp. mgr Krzysztof Justyński służbę w policji rozpoczął w lipcu 1992 r. w pionie kryminalnym Komendy Rejonowej Policji w Wodzisławiu Śląskim; od lutego 2001 służył w sekcji prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu Zdroju - w grudniu 2003 r. został zastępcą Naczelnika Sekcji Prewencji.

W marcu 2005 r. został Komendantem Komisariatu Policji w Skoczowie; od lutego 2006 r. był pierwszym zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu Zdroju, następnie - od listopada 2008 r. - zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim. Od sierpnia 2011 r. pełnił funkcję pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim a następnie - od lutego 2012 r. - Komendanta.

Justyński jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, mgr prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył także Studia Podyplomowe w zakresie uprawnień pedagogicznych w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach oraz Studium Zarządzania o profilu Zarządzanie w jednostkach Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Otrzymał m.in. Brązową, srebrną odznakę „Zasłużony Policjant”, brązowy medal „Za Długoletnią Służbę”.

Czytaj więcej