3 grudnia 2021

Silesion.PL

serwis informacyjny

Szymon Kołecki odchodzi z KSW

Szymon Kołecki pokonał w debiucie MMA Dariusza „Daro Lew” Kaźmierczuka fot.Youtube.com

Szymon Kołecki pokonał w debiucie MMA Dariusza „Daro Lew” Kaźmierczuka fot.Youtube.com

Umówiliśmy się z władzami federacji KSW, że stoczę w tym roku jeszcze jeden pojedynek za normalną stawkę, ale nie było mowy o starciu o pas z kimś takim, jak niepokonany od pięciu lat w wadze półciężkiej Tomasz Narkun. A taką właśnie dostałem ofertę. I ją odrzuciłem. Nigdy wcześniej tego nie zrobiłem, ale w tym wypadku oczekiwałem więcej czasu na przygotowania niż tylko niespełna osiem tygodni. A tylko tyle mi zaproponowano, choć ja byłem po dwumiesięcznym roztrenowaniu” – tłumaczył Szymon Kołecki w rozmowie z Onetem.

Mowa w końcu o przeciwniku, który jest najlepszym zawodnikiem w KSW. Okazało się jednak, że na rozmowę nie ma szans, więc w tej sytuacji lepiej będzie się rozstać. Mogłem oczywiście trzymać się zapisów umowy i dochodzić swoich praw, ale uznałem, że będzie lepiej, jeśli każdy pójdzie w swoją stronę. Zawsze chciałem wystąpić w KSW, dokonałem tego, ale ta część historii właśnie się skończyła – powiedział Szymon Kołecki.

Szymon Kołecki został mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów w Pekinie w 2008 r. Od 2017 r. występuje w MMA. Z jedenastu walk w klatce wygrał dziesięć w tym aż dziewięć przed czasem. Karierę w MMA zaczynał od walk dla organizacj PLMMA, pokonując w debiucie Dariusza “Daro Lew” Kaźmierczuka a później na galach Tomasza Babilońskiego. W pierwszej walce dla KSW pokonał Mariusza Pudzianowskiego, następnie Damiana Janikowskiego, Martina Zawadę i Akopa Szostaka.

źródło:onet.pl

5 1 Głosowanie
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Copyright © 2016-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. | Silesion dla Śląska.
0
Prosimy o komentarz.x
()
x