Czytasz: Szykuje się paraliż komunikacyjny Sosnowca

Szykuje się paraliż komunikacyjny Sosnowca

W środę 26 lipca rozpoczyna się przebudowa ulicy 3 Maja pod estakadą („ślimakiem”) w centrum Sosnowca. Na kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu.

Drogowcy zamkną fragment ulicy 3 Maja pod estakadą, a cały ruch będzie się odbywał jezdnią w kierunku Środuli. Prace na drodze prowadzącej do centrum Sosnowca potrwają dwa tygodnie, później przez kolejne dwa tygodnie będzie remontowany odcinek prowadzący w kierunku Środuli. Już w piątek w rejonie "ślimaka" została wyłączona sygnalizacja świetlna.

Objazd dla kierowców jadących od strony Środuli, ul 3 Maja:

- kierunek centrum miasta, dworzec PKP: za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego należy przejechać przez torowisko i jechać w kierunku centrum miasta. Na wysokości skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Śmigielskiego przejechać przez tory tramwajowe i dalej jechać starą jezdnią w kierunku dworca PKP.

- kierunek Pogoń, ul. Orla: bez objazdów.

- kierunek Urząd Miasta, ul. Mościckiego: za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego należy przejechać przez torowisko i jechać w kierunku centrum miasta. Na wysokości skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Śmigielskiego trzeba zawrócić przejeżdżając przez tory tramwajowe i dojechać do skrzyżowania z ulicą Mościckiego.

- kierunek Wawel, ul. Parkowa: za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego należy przejechać przez torowisko i jechać w kierunku centrum miasta. Na wysokości skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Śmigielskiego trzeba zawrócić przejeżdżając przez tory tramwajowe i dojechać do skrzyżowania z ulicą Parkową.

 Objazd dla kierowców jadących od strony dworca PKP:

- kierunek Pogoń, ul. Orla: Należy jechać ulicą 3 Maja, następnie nawrócić za przystankami tramwajowymi  na wysokości Parku Sieleckiego i dalej pojechać aż do wjazdu na CWK (Ślimak”).

- kierunek Środula: bez objazdów.

- kierunek Urząd Miasta, ul. Mościckiego: bez objazdów.

- kierunek Wawel, ul. Parkowa: bez objazdów.

Objazd dla kierowców jadących ulicą Parkową:

- kierunek centrum miasta, dworzec PKP: na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja należy skręcić w prawo i jechać w kierunku Środuli, następnie zawrócić za przystankami tramwajowymi  na wysokości Parku Sieleckiego. Później należy jechać lewym pasem i ponownie przejechać przez torowisko tramwajowe, dalej jechać w kierunku centrum miasta. Na wysokości skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Śmigielskiego przejechać przez tory tramwajowe i dalej jechać w kierunku dworca PKP.

- kierunek Pogoń, ul. Orla: bez objazdów.

- kierunek Urząd Miasta, ul. Mościckiego: na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja należy skręcić w prawo i jechać w kierunku Środuli, następnie zawrócić za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego. Później należy jechać lewym pasem i ponownie przejechać przez torowisko tramwajowe i dalej jechać w kierunku centrum miasta. Na wysokości skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Śmigielskiego przejechać przez tory tramwajowe, następnie zawrócić i dojechać do skrzyżowania z ulicą Mościckiego.

- kierunek Środula: bez objazdów

 Objazd dla kierowców zjeżdżających z CWK („Ślimak”):

- kierunek centrum miasta, dworzec PKP: bez objazdów

- kierunek Środula: po zjeździe z CWK należy pojechać w prawo, w kierunku  centrum miasta, następnie zawrócić na wysokości skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Śmigielskiego i jechać dalej ul. 3 Maja w kierunku Środuli.

- kierunek Urząd Miasta, ul. Mościckiego: po zjeździe z CWK należy pojechać w prawo, w kierunku  centrum miasta, następnie zawrócić na wysokości skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Śmigielskiego i dojechać do ul. Mościckiego.

- kierunek Wawel, ul. Parkowa: bez objazdów.

 Objazd dla kierowców jadących od strony Urząd Miasta, ul. Mościckiego:

- kierunek centrum miasta, dworzec PKP: na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja należy skręcić w prawo i jechać w kierunku Środuli, następnie zawrócić za przystankami tramwajowymi  na wysokości Parku Sieleckiego. Później należy jechać lewym pasem i ponownie przejechać przez torowisko tramwajowe, dalej jechać w kierunku centrum miasta. Na wysokości skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Śmigielskiego należy przejechać przez tory tramwajowe i dalej pojechać w kierunku dworca PKP.

- kierunek Pogoń, ul. Orla: na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja należy skręcić w prawo i jechać w kierunku Środuli, następnie zawrócić za przystankami tramwajowymi  na wysokości Parku Sieleckiego. Później należy jechać prawym pasem aż do wjazdu na CWK (tzw. „Ślimak”)

- kierunek Urząd Miasta, ul. Mościckiego: na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja należy skręcić w prawo i jechać w kierunku Środuli, następnie zawrócić za przystankami tramwajowymi  na wysokości Parku Sieleckiego. Później należy jechać lewym pasem i ponownie przejechać przez torowisko tramwajowe, dalej jechać w kierunku centrum miasta. Na wysokości skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Śmigielskiego należy przejechać przez tory tramwajowe, następnie zawrócić i dojechać do skrzyżowania z ulicą Mościckiego.

- kierunek Środula: bez objazdów

Czytaj więcej