Czytasz: Szykujcie się, nadchodzi WATAHA
Już jutro długo wyczekiwana premiera. Na ekrany wraca porywający serial produkcji HBO.

Po trzech latach przerwy ponownie będzie można zagłębić się w życie i losy przygranicznych strażników. Jutro, 15 października, premiera dwóch pierwszych odcinków serialu. Pierwszy sezon serialu HBO Wataha okazał się dużym sukcesem, a jego oglądalność w Polsce trzykrotnie przerosła kultową "Grę o tron".

"Wataha" to opowieść o strażnikach, którzy muszą mierzyć się z narastającym problemem nielegalnej migracji. Akcja toczy się w Bieszczady. Góry i lasy stają się w tłem dla kryminalnej zagadki, w którą wplątani zostają główni bohaterowie. Akcja drugiego sezonu rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach poprzedniej serii.

Wataha sezon 2 - co nasz czeka? 

Kolejną odsłonę "Watahy" wyreżyserowali: twórca młodego pokolenia Jan P. Matuszyński - reżyser "Ostatniej rodziny" oraz Kasia Adamik, znana z m.in. "Janosika. Prawdziwej historii" czy "Amoku". Zdjęcia do produkcji realizowano od października 2016 roku do końcu lutego 2017 roku.

Jak powiedział PAP Matuszyński "drugi sezon +Watahy+ jest bardziej aktualny i bliższy rzeczywistości niż pierwszy" ze względu na problematykę, którą porusza, ale "nie potrafi przewidzieć, jak zostanie odebrany w Polsce". Twórca zaznaczył jednak, że serial "nie ma być głosem +za+ czy +przeciw+ czemukolwiek - chodziło o to, żeby opowiedzieć ciekawą, niejednoznaczną historię, a wszystkie sytuacje związane z imigrantami są punktami odniesienia" - zaznaczył reżyser.

W głównej roli męskiej ponownie zobaczymy Leszka Lichotę, który wciela się w postać Wiktora Rebrowa.

"Spotykamy go w dosyć trudnym momencie, bo cztery lata ukrywał się w lesie. Ma tylko dwójkę przyjaciół, którzy mu pomagają i którym może ufać. Pewne czynniki zewnętrzne zmuszą go do tego, żeby wyszedł z kryjówki i zmierzył się ze światem na nowo" - powiedział PAP Lichota.

Jak dodał, Rebrow "zostaje wpleciony w nową intrygę, ale jego głównym paliwem jest chęć wyjaśnienia sprawy z przeszłości".

Aktor podkreślił, że po pracy na planie pierwszego sezonu, łatwiej było mu zmierzyć się z wyzwaniami w kolejnej odsłonie "Watahy". "Przy pracy nad poprzednią serią, to było kompletne zaskoczenie i obciążenie. Teraz, mimo że wszystko zostało spotęgowane i było trudniejsze, to łatwiej to było znieść, bo już wiedziałem, co mnie czeka. Nie spędzałem niezliczonej liczby godzin na siłowni, ale przygotowywałem się głównie mentalnie, psychicznie" - zaznaczył Lichota.

W drugim sezonie "Watahy" w Bieszczady wraca również prokurator Iga Dobosz, w której postać wcieliła się ponownie Aleksandra Popławska. Jak powiedziała PAP, "Dobosz przegrała bardzo wiele spraw, nie udała jej się sprawa Bieszczadach; musi tam wrócić, ponieważ jest oddelegowana, choć bardzo tego nie chce; a tam wydarzy się nowa, straszna, okrutna zbrodnia".

"Ona myśli, że pojedzie tylko przybić stemple i wróci z powrotem, ale demony przeszłości jednak ją prześladują" - zaznaczyła Popławska.

Jej postać ponownie wkracza w świat zdominowany przez mężczyzn. "Siłą rzeczy Iga Dobosz to jest taki +facet w spódnicy+ - musi być obudowana i posiada wiele męskich cech. Ale też widzimy ją w sytuacjach intymnych. W samotności widać, że jest kobietą delikatną - takie mam wrażenie" - powiedziała Popławska.

W Bieszczadach Dobosz zostanie zmuszona do podjęcia współpracy z młodą śledczą Joanną Ziębą, która dołącza do zespołu. "Ona jest na początku swojej drogi; ma wszystkie te cechy, które mogą drażnić – jest ambitna, pracowita, ma swój cel i chce go zrealizować. Jest w takim momencie życia, że jest w stu procentach skoncentrowana na pracy. Ma w sobie taki niesamowity upór, jest nieoczywista i niejednoznaczna" - powiedziała o swojej bohaterce Weronika Humaj.

W rolach nowych bohaterów pojawią się m.in.: Grzegorz Damięcki (serial HBO Pakt, Atak paniki), Marek Kalita (Wszystko, co kocham), Piotr Żurawski (Kamper), Matylda Damięcka (Czas honoru) i ukraińska aktorka Anna Donchenko. Obok nowych postaci zobaczymy również pozostałych bohaterów, których poznaliśmy w poprzedniego sezonie, m.in. przyjaciółkę Rebrowa, Martę "Siwą".

Wataha sezon 2 - godziny emisji

Premiera drugiego sezonu polskiego serialu HBO "Wataha" odbędzie się jednocześnie w 19 krajach. Dwa odcinki "Watahy" udostępnione zostaną w dniu premiery na platformie HBO GO. 

W telewizji pierwszy odcinek zostanie wyemitowany w niedzielę o godz. 20.10 na kanale HBO. 

Godziny emisji drugiego sezonu "Watahy"

HBO 12-11-2017 20:10
HBO 3 12-11-2017 21:00
HBO 3 13-11-2017 01:05
HBO 13-11-2017 22:45
HBO 3 15-11-2017 01:25
HBO 15-11-2017 20:10
HBO 2 18-11-2017 00:35
HBO 18-11-2017 21:00

Czytaj więcej