Silesion.PL

serwis informacyjny

Szybsza obsługa płatności w automatach paliwowych

Szybsza obsluga platnosci w automatach paliwowych

Szybsza obsluga platnosci w automatach paliwowych

Fiserv Polska, działający pod marką PolCard from Fiserv, wprowadził rozwiązanie, które umożliwia płatności kartowe w automatach do samodzielnego rozliczania tankowania. Dzięki integracji dystrybutora z terminalem możliwa jest płatność za paliwo bezpośrednio przy stanowisku – 24 godziny na dobę, bez konieczności angażowania pracownika stacji, co znacznie usprawnia proces tankowania. Rozwiązanie jest w pełni zgodne z wytycznymi organizacji Visa i Mastercard, dotyczącymi rozliczania takich transakcji.

– Nasze rozwiązanie do obsługi transakcji w paliwomatach oferowane we współpracy z Almar IT to szybki i wygodny sposób na zatankowanie samochodu, dostępny przez całą dobę i bez kolejek do kasy. Jest to usługa spełniająca najwyższe standardy bezpieczeństwa, zarówno dla klienta, który płaci za paliwo, jak i stacji paliw – mówi Krzysztof Polończyk, prezes zarządu Fiserv Polska S.A.

Fiserv Polska pomaga zapewnić prawidłową realizację takich transakcji, które wymagają specjalnego sposobu przetwarzania zgodnie z zaleceniami Visa i Mastercard. Z tego względu takie płatności mogą być obsługiwane jedynie na wybranych terminalach płatniczych dostosowanych do tego typu operacji. Dodatkowo takie urządzenie musi być w pełni zintegrowane z automatem do samodzielnego rozliczania tankowania.

Automatyczna opłata w dystrybutorach paliwa

Rozpoczynając tankowanie w paliwomacie klient ma możliwość zadeklarowania maksymalnej kwoty, za którą chce zatankować pojazd. Tankowanie kończy się po jej osiągnięciu lub na polecenie klienta (np. w momencie maksymalnego zapełnienia zbiornika). Na końcu transakcja jest rozliczona automatycznie, zgodnie z faktycznym zakupem paliwa. W przypadku, gdy na koncie klienta nie ma wystarczającej ilości środków usługa może być wykonana częściowo.

– Już od kilku lat oferujemy stacjom paliw automaty umożliwiające sprzedaż paliwa bez udziału kasjera. Przykładamy dużą wagę, aby cały czas dostosowywać je do zmieniających się oczekiwań klientów. W dobie cyfryzacji możliwość i bezpieczeństwo płatności bezgotówkowych są ważne jak nigdy wcześniej. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się, by wspólnie z PolCard from Fiserv wdrożyć w naszych urządzeniach bezpieczny proces akceptacji płatności bezgotówkowych, w pełni zgodny z wymaganiami systemów płatniczych – mówi Tomasz Nowicki, dyrektor handlowy w Almar IT sp. z o.o.

Całodobowa sprzedaż paliwa

Rozwiązanie przeznaczone jest dla stacji paliw, na których nie jest wymagana obsługa sprzedawcy. Może być również wdrażane tam, gdzie samoobsługowy paliwomat będzie stanowił dodatkowy punkt sprzedaży. Jedne z pierwszych urządzeń wyposażonych w rozwiązanie stanęły już na stacjach paliw Grosar w wybranych miejscowościach Podkarpacia (m.in. w Jasienicy, Cisnej, czy Solinie), i planowane są wdrożenia w kolejnych punktach.

– Całodobowa automatyczna sprzedaż paliwa, bez konieczności zatrudniania obsługi, która musiałaby pracować w nocy, to dla nas bardzo korzystne rozwiązanie. Sprawdza się szczególnie w przypadku stacji, które zlokalizowane są w mniejszych miejscowościach, na uboczu lub tam gdzie zwykle panuje mniejszy ruch. Samoobsługowe dystrybutory paliw mogą również stanowić dodatkowy punkt sprzedaży paliwa na dużych stacjach i usprawnić obsługę klientów poprzez rozładowanie kolejek do kas w godzinach szczytu – mówi Piotr Sarama, wiceprezes firmy Grosar sp. z o.o.

O Fiserv

Fiserv, Inc. (NASDAQ: FISV) dąży do przekazywania pieniędzy i informacji w sposób, który porusza świat. Jako światowy lider w dziedzinie płatności i technologii finansowych, firma pomaga klientom w osiąganiu najlepszych w swojej klasie wyników dzięki zaangażowaniu w innowacje i doskonałość w obszarach takich jak obsługa rachunków i rozwiązania bankowości cyfrowej, obsługa kart płatniczych i zarządzanie infrastrukturą sieciową, płatności, handel elektroniczny, akceptacja i przetwarzanie płatności w handlu i usługach oraz Clover® – bazującej na chmurze platformy sprzedażowej oraz do zarządzania biznesem. Fiserv jest członkiem S&P 500® Index i jedną z najbardziej podziwianych firm na świecie według listy World’s Most Admired Companies™ publikowanej przez magazyn Fortune®. Odwiedź stronę fiserv.com i śledź informacje w mediach społecznościowych, aby uzyskać więcej informacji o firmie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024