Czytasz: Szukasz mieszkania? Tu dostaniesz je za remont

Szukasz mieszkania? Tu dostaniesz je za remont

Władze Jaworzno ogłaszają druga już edycję „Mieszkania za remont”. Do przydziału jest ich ponad pięćdziesiąt!

Pomysł jest prosty. Miasta jest stać na remont mieszkań komunalnych, a co za tym idzie – zaniedbane rzadko znajdują lokatorów. Teraz będzie inaczej. W ramach specjalnego projektu przyszły najemca sam remontuje lokal, a w zamian przydział dostaje od ręki. - Pierwsza edycja programu „Mieszkanie za remont” cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Jaworznianie złożyli ponad 200 wniosków na 50 dostępnych mieszkań. To pokazuje, że taki program jest potrzebny w naszym mieście - mówi Tomasz Jewuła, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie. I ogłasza tegoroczną edycję „Mieszkania za remont”

Warto się pospieszyć

Gdzie znaleźć idealne mieszkanie? Miasto do programu wytypowało w tej edycji aż 53 lokale. Ich listę znaleźć można na stronie internetowej jaworzniańskiego magistratu oraz w siedzibie tutejszego MZNK. Wnioski można składać od 4 grudnia bieżącego roku do 12 stycznia 2018 roku. - Warto się zatem pospieszyć – zaznaczają urzędnicy.

SPRAWDŹ KTÓRE MIESZKANIA JAWORZNO WYTYPOWAŁO DO PROGRAMU

Zobacz, zanim zdecydujesz się na remont

Jak wygląda procedura przydziału? - Lista oprócz podstawowych danych na temat mieszkań zawiera także informację na temat zakresu przewidywanego remontu. Mieszkania są udostępniane do oglądania zgodnie z opublikowanym harmonogramem - wyjaśniają w urzędzie miasta. Dodają, że osoby zainteresowane przydziałem mieszkania w ramach programu składają wniosek do MZNK wraz z potrzebnymi załącznikami. Następnie wnioski będą rozpatrywane przez Społeczną Komisję Mieszkaniową powołaną przez Prezydenta Miasta. Decyzja Komisji przekazywana jest wnioskodawcom na piśmie, a lista osób, którym zostało przyznane mieszkanie w ramach programu, wywieszona w siedzibie MZNK.

Czytaj więcej