Silesion.PL

serwis informacyjny

Sztuka pływania na najwyższym poziomie: przygotujcie się na ekscytującą rywalizację

Sztuka pływania na najwyższym poziomie - fot.KAW

Wspaniała okazja do rywalizacji, promocji zdrowego stylu życia oraz rozwijania młodych talentów. Mowa o Otwartych Mistrzostwach Katowic w Pływaniu dla Dzieci i Młodzieży, które odbędą się w niedzielę, 22 października, na basenie w Katowicach-Burowcu.

To wydarzenie, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Zasady uczestnictwa są jasne i klarowne. W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy urodzeni w 2007 roku i młodsi zrzeszeni w klubach pływackich. Każdy zawodnik może wystartować maksymalnie w trzech konkurencjach indywidualnych i sztafecie. Klub może wystawić po jednej sztafecie dziewcząt i chłopców. Wiek sztafety nie może przekroczyć 85 lat, a maksymalna ilość zawodników wynosi 250.

To wyjątkowa okazja dla młodych pływaków do zaprezentowania swojego talentu i zdobycia cennego doświadczenia. Ceremonia otwarcia zaplanowana jest na godzinę 8:40, wtedy to do sportowej rywalizacji stanie 18 klubów, w tym takie znane nazwy jak MKS MOS Katowice, CSiR MOS Dąbrowa Górnicza, KP SUKCES Chorzów, MOSM Tychy, UKS Karlik Katowice czy UKS Wodnik 29 Katowice – mówi dyrektor Katowickich Basenów, Tomasz Szpyrka Te zawody to nie tylko rywalizacja, to szansa na odkrycie własnych granic, rozwijanie umiejętności i przede wszystkim niesamowite przeżycia na basenie – dodaje Dyrektor.

Technicznie basen ma 25 metrów długości, przygotowanych będzie 6 torów, a temperatura wody wyniesie 27°C. Pomiar czasu jest automatyczny z wizualizacją wyników na telebimie. Przepisy Polskiego Związku Pływackiego będą obowiązywać podczas zawodów, które zostaną przeprowadzone seriami na czas. Wyniki z zawodów będą publikowane na bieżąco na stronie livetiming.pl i w aplikacji SplashMe.

W ramach zawodów przewidziane są liczne nagrody i wyróżnienia. Za pierwsze trzy miejsca w każdej konkurencji zawodnicy otrzymają medale i dyplomy. W konkurencji sztafetowej za pierwsze trzy miejsca wszyscy zawodnicy otrzymają medale, a zwycięska sztafeta dziewcząt i chłopców dodatkowo otrzyma puchar oraz nagrody rzeczowe od 3Waters. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych za sumę 2 startów według punktacji Rudolpha/FINA otrzymają statuetki i kupony zakupowe o wartości 150 zł każdy do wykorzystania w sklepie 3Waters. Organizator przewidział także nagrody pieniężne według punktacji Rudolpha w kategorii 16 lat i młodsi. W przypadku jednakowej sumy punktów w ramach jednej grupy wiekowej, decyduje najbardziej wartościowy wynik zawodnika.

To wyjątkowe wydarzenie promujące sport i zdrowy tryb życia wśród młodego pokolenia. Objęte zostało honorowym patronatem Prezydenta Katowic Marcina Krupy, a organizatorami zawodów są: Miasto Katowice, Katowickie Wodociągi S.A. oraz Katowickie Stowarzyszenie Pływackie. Zachęcamy wszystkich do przyjścia i dopingowania młodych talentów!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023