Czytasz: Sztuczna inteligencja na co dzień. To możliwe?

Sztuczna inteligencja na co dzień. To możliwe?

Pierwsza edycja okazała się ogromnym sukcesem, a frekwencja potwierdziła, że sztuczna inteligencja ma na Śląsku liczne grono pasjonatów.

Sztuczna inteligencja na co dzień Już po raz drugi pasjonaci sztucznej inteligencji będą mogli spotkać się podczas meetupu - AI Katowice. Pierwsza edycja okazała się ogromnym sukcesem, a frekwencja potwierdziła, że sztuczna inteligencja ma na Śląsku liczne grono pasjonatów.


21 czerwca o godz. 18:00 w Strefie Centralnej w Katowicach odbędzie się kolejna edycja meetupu AI Katowice. Drugie spotkanie będzie poświęcona w dużej mierze uczeniu maszynowemu oraz praktycznym zastosowaniom AI. Wśród zaproszonych gości znaleźli się praktycy, dla których sztuczna inteligencja to nie tylko pasja, ale również element pracy zawodowej.

Pierwszym z prelegentów będzie Piotr Polkowski, Project Manager i Business Development Manager w firmie Smart in gdzie zarządza projektami z obszaru smart city, Internet of Things, A.I. oraz smart stadiums, który przytoczy kilka ciekawych przykładów monetyzacji sztucznej inteligencji. Tuż po nim wystąpi Artur Trzęsiok, programista związany z firmą Future Processing gdzie obecnie realizuje projekt dla Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, wraz z Łukaszem Turchanem podzieli się wynikami, które osiągnęli w pracy z uczeniem maszynowym. Ostatnią prelekcję wygłosi, pochodzący z Ukrainy, Ruslan Korniichuk, specjalista ds. automatyzacji i starszy konsultant w Capgemini, który ma na swoim koncie sukcesy w wielu branżach m.in bankowość, startupy, czy, opieka zdrowotna.

Podczas wystąpienia przedstawi narzędzia, których używa w swojej pracy oraz typowe problemy jakie napotyka w pracy nad projektami. 

Podczas meetupu praktycy i pasjonaci sztucznej inteligencji mogą wymieniać się wiedzą, ale również inspirować do tworzenia i badania sztucznych sieci neuronowych.