Czytasz: Szokująca promocja w Mysłowicach

Szokująca promocja w Mysłowicach

01:11
50% rabatu na organizację pogrzebu! Specjalna oferta skierowana do uczniów, którzy biorą dopalacze.

Mysłowickie szkoły podstawowe, ponadpodstawowe i szkołę specjalną odwiedzili pracownicy zakładów pogrzebowych przedstawiając nietypową ofertę: 50% rabatu na organizację pogrzebu. Warunkiem jest śmierć w wyniku brania dopalaczy.

Dopal cenę swojej śmierci

Jak zapewnia Urząd Miasta w Mysłowicach, wizyta zakładów pogrzebowych na lekcjach to prosty przekaz, że dopalacze to śmierć, choroby psychiczne czy trwałe uszkodzenia organów. Akcja dopal cenę swojej śmiercima jedno zadanie – wpłynąć na podejmowane przez młodych ludzi decyzje i ich świadomość, co do związnaych z nimi konsekwancjami.

- Wychodzimy z założenia, że tylko pełna świadomość, a co za tym idzie edukacja, mogą uchronić młodych ludzi przed dopalaczami. Zdecydowaliśmy się na odważną szatę graficzną i zwracające uwagę hasła, by przyciągnąć uwagę przede wszystkim młodzieży – podkreśla Iwona Nowak, dyrektor Kancelarii Prezydenta. 

Mysłowice rozpoczęły akcję od dystrybucji plakatów, które informowały o 50% zniżce na organizację pogrzebu dla fanów dopalaczy. W szkołach pojawiły się również ulotki informujące o zagrożeniach wynikających z brania dopalaczy, a także o formie jaką mogą przybrać.

- Jestem przekonany, że mimo luk w przepisach konsekwencja pewnych działań może przynieść pożądane rezultaty. Działamy razem z sanepidem, policją i strażą miejską i na pewno nie złożymy broni zanim nie wygramy – przekonuje Edward Lasok, prezydent miasta Mysłowice.

Akcja organizowana przez Mysłowice podsumowana zostanie happeningiem, który odbędzie się na ul. Grunwaldzkiej w czwartek 26 października o godzinie 13.00. Miasto zaprasza na niego wszystkich, którzy chcą powiedzieć dopalaczom stanowcze „NIE”.

Czytaj więcej