Czytasz: Szkolna nowość. Klasa teatralna

Szkolna nowość. Klasa teatralna

Marzysz o pracy przed kamerą? Teraz masz szansę. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach otwiera jedną z nielicznych w województwie klasę o profilu teatralnym.

Program nauki w nietypowej klasie potrwać ma trzy lata. W tym czasie – jak zapewniają pomysłodawcy projektu – uczniowie zdobędą porządną dawkę wiedzy z zakresu sztuki. - Uczniowie z bliska poznają przede wszystkim teatr, a poprzez liczne wyjazdy, warsztaty, staże będą mieli możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy – zapewniają w szkole.

Lekcje z panią reżyser

Ale to nie wszystko. W ramach programu nowej klasy teatralnej, przewidziano także rozszerzenie z przedmiotów humanistycznych i języka angielskiego. Szkoła chwali się świetną bazą w internatem oraz przyjazną kadrą. Klasę poprowadzić ma mgr Iwona Woźniak – pedagog teatru, reżyser, prezes Fundacji Szafa Gra.

Pod czujnym okiem najlepszych

Uczniowie będą mieli też możliwość współpracy z najlepszymi teatrami w wojewódzkie, m.in. z Teatrem Naumionym, Teatrem Śląskim w Katowicach, Instytutem Teatralnym w Warszawie, Uniwersytetem Śląskim, Teatrem im. Stanisława Witkacego w Zakopanem, Fundacją Szafa Gra i Pałacem Młodzieży w Katowicach. Szczegóły naboru do nowej klasy teatralnej znaleźć można na stronie: www.zsp.ornontowice.pl

Czytaj więcej