Silesion.PL

serwis informacyjny

Szkoła podstawowa w Rydułtowach wyróżniona. Jest przykładem dla placówek z całego regionu

Nowy sprzęt sportowy otrzymali od organizatorów Pucharu Tymbarku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach. To nagroda za zgłoszenie największej liczby drużyn do XXIII edycji Turnieju spośród wszystkich śląskich placówek. Zapisy do kolejnej, XXIV edycji właśnie ruszyły.

Polski Związek Piłki Nożnej po raz pierwszy przyznaje nagrody dla szkół z największą liczbą drużyn zgłoszonych do Pucharu Tymbarku. Wyróżnienie otrzymuje najlepsza pod tym względem placówka w każdym województwie. W śląskim rekordzistą zgłoszeń okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach.

Za koordynację zgłoszeń do Pucharu Tymbarku w szkole odpowiedzialny był Dariusz Badura.

– Choć od zakończenia Pucharu Tymbarku trochę już minęło, to dzieci nadal żyją Turniejem. Od września praktycznie codziennie pytają kiedy znów mogą zagrać. Z tego też względu zaczynamy już przygotowania do kolejnej edycji. Uczniowie nie mogą się doczekać, bo to niesamowite przeżycie zagrać na Stadionie Śląskim, na którym odbywają się finały wojewódzkie. I to nie tylko dla dzieci, ale także dla nas, nauczycieli! Obecność na tym obiekcie i możliwość dotknięcia murawy to niesamowite przeżycie. Cieszymy się udziałem w tym Turnieju razem z dziećmi. Informacja o rekordzie była dla nas małym zaskoczeniem, bo nagroda nie była dla nas celem. Oczywiście weźmiemy udział w kolejnych rozgrywkach i będziemy starać się, by jak najwięcej dzieci dołączyło do gry –opowiada Badura.

Polski Związek Piłki Nożnej przyznaje nagrody za największą liczbę zgłoszonych drużyn, żeby zmotywować szkoły do tego, by, tak jak Dariusz Badura, dawały szansę występu w rozgrywkach jak największej liczbie zainteresowanych. Udział w Pucharze Tymbarku nic nie kosztuje, za to jest dla dzieci świetną przygodą i może być początkiem rozwijania piłkarskiej pasji.

– Chcemy podkreślić, że Puchar Tymbarku to turniej drużyn szkolnych, a nie turniej reprezentacji szkół. Rozgrywki są ogólnodostępne i może wziąć w nich udział każdy, niezależnie od posiadanego, piłkarskiego doświadczenia. Bardzo cieszymy się, że coraz więcej nauczycieli kieruje się takim myśleniem i zgłasza do turnieju więcej niż jedną drużynę w każdej kategorii. Wyróżnione szkoły mogą być przykładem dla wszystkich placówek w kraju. Zapraszamy do udziału w Pucharze Tymbarku każdego zainteresowanego dobrą zabawą i nauką gry w piłkę. Szkoły mogą zgłaszać uczestnictwo dowolnej liczby drużyn, dla nikogo nie zabraknie miejsca na boisku – mówi Adam Kaźmierczak, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. piłkarstwa amatorskiego.

Nagrody dla szkół z największą liczbą zgłoszonych drużyn to kolejne działanie, poprzez które organizatorzy Pucharu Tymbarku chcą realizować główny cel Turnieju – promować i upowszechniać grę w piłkę nożną w Polsce. Ważny krok w tym kierunku postawiono przed rozpoczęciem minionej, XXIII edycji rozgrywek. Zmianie uległ wówczas regulamin – ograniczono uczestnictwo tylko do drużyn szkolnych (wcześniej udział mogły brać także kluby piłkarskie).

Ruszyły zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku

Trwają zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku, które zakończą się 31 stycznia 2024 r.. Na stronie www.zpodworkanastadion.pl zgłaszać można zespoły dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12.

Rozgrywki rozpoczną się wiosną przyszłego roku od etapów regionalnych: gminnych i powiatowych, zakończonych finałami wojewódzkimi. Następnie szesnaście najlepszych zespołów (po jednym z każdego województwa) z kategorii U-10 i U-12 chłopców oraz dziewcząt zagra w Warszawie w Finale Ogólnopolskim z Wielkim Finałem na stadionie PGE Narodowym.

Nagrodą Główną w Turnieju jest spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski. Od XXIII edycji turnieju Polski Związek Piłki Nożnej i Tymbark przyznają również nagrody w postaci sprzętu sportowego szesnastu szkołom z największą liczbą zgłoszonych drużyn – po jednej w każdym regionie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023