Czytasz: Szkoła bluesa w chorzowskim teatrze. Mamy bilety!

Szkoła bluesa w chorzowskim teatrze. Mamy bilety!

Posłuchamy dużo dobrej muzyki asów śląskiego bluesa.

"Szkoła bluesa" to muzyczny spektakl z historią polskiego bluesa w tle. Grupa kolegów zakłada zespół, w którym próbują tworzyć swoją muzykę. Niestety – jak się okazuje – poprzez natłok obowiązków, niezgodność charakterów członków zespołów i bezlitosną prozę życia, zespół zmuszony jest do grania coverów.

Muzycy, których dzieli w metryce kilka dziesięcioleci, ponadto wywodzący się z różnych środowisk oraz mający do czynienia z różnymi muzycznymi inspiracjami, próbują stworzyć  bluesowy band.

Spektakl przepełniony jest bluesowym feelingiem, połączonym ze śląskim duchem. W programie dużo dobrej muzyki i opowieści o największych polskich, a zwłaszcza śląskich asach bluesa, takich jak: Dżem, Tadeusz Nalepa, Krzak, Jan „Kyks” Skrzek, Irek Dudek, Cree czy Nocna Zmiana Bluesa. Reżyserem sztuki jest Jarosław Czarnecki.

Spektakl muzyczny będzie miał swoją prapremierę 16 czerwca w chorzowskim Teatrze Rozrywki.

Uwaga! Mamy dla Was podwójny bilet na spektakl na 17 czerwca na godz. 18. Wystarczy napisać na adres k.glowacka@silesion.pl, dlaczego chcielibyście zobaczyć to przedstawienie. Na Wasze odpowiedzi czekamy do piątku, do godz. 15. Nie zapomnijcie się podpisać.

Czytaj więcej