Czytasz: "Szklanka" na drogach w regionie. Niebezpiecznie na jezdniach i chodnikach.

"Szklanka" na drogach w regionie. Niebezpiecznie na jezdniach i chodnikach.

Wiele dróg jest białych, a służby nie nadążają z odśnieżaniem. Czekają nas dalsze opady śniegu i marznące opady. Trzeba bardzo uważać!

UTRUDNIENIA NA DROGACH

DK78 w Tarnowskich Górach jest częściowo nieprzejezdna z uwagi na ciężarówki, które utknęły na oblodzonej jezdni. Na DK 86 na skrzyżowaniu z DW 913 w kierunku Psary zderzył się samochód osobowy i autokar. Jak informują kierowcy - droga jest mocno oblodzona. Ponadto policjanci odnotowali kilkadziesiąt kolizji na śliskich drogach.

OSTRZEŻENIA METEO

Wydano ostrzeżenia o intensywnych opadach śniegu, zawiejach i zamieciach śnieżnych, a także marznących opadach.

Opady marznące - ostrzeżenie 1. stopnia

powiaty: będziński, bielski, Bielsko-Biała, bieruńsko-lędziński, Bytom, Chorzów, cieszyński, Częstochowa, częstochowski, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, gliwicki, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, kłobucki, lubliniecki, mikołowski, Mysłowice, myszkowski, Piekary Śląskie, pszczyński, raciborski, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice tarnogórski, Tychy, wodzisławski, Zabrze, zawierciański, Żory,żywiecki
Ważność od godz. 18:00 dnia 15.01.2019 do godz. 04:00 dnia 16.01.2019

Intensywne opady śniegu - ostrzeżenie 2. stopnia
powiaty: bielski, Bielsko-Biała, cieszyński, żywiecki Ważność od godz. 10:00 dnia 15.01.2019 do godz. 07:00 dnia 16.01.2019

Zawieje, zamiecie śnieżne - ostrzeżenie 1. stopnia
Powiaty: bielski, Bielsko-Biała, cieszyński i żywiecki
Ważność od godz. 10:00 dnia 15.01.2019 do godz. 07:00 dnia 16.01.2019


PRZYSIÓŁKI POD ŻYWCEM ZASYPANE

Bardzo trudna sytuacja jest w gminie Ujsoły pod Żywcem. Tu kilkanaście przysiółków jest odciętych od świata. To m.in. sołectwa Soblówka, Złatna i Glinka.

- W chwili obecnej pomimo intensywnej całodobowej pracy sprzętu służącego do odśnieżania nie ma możliwości zapewnienia bezpiecznej komunikacji samochodowej na w/w drogach. W związku z powyższym proszę o pozostawianie samochodów na przygotowanych parkingach znajdujących się w obrębie dróg powiatowych. Niezwłocznie po ustaniu opadów i ustabilizowaniu się sytuacji pogodowej umożliwiającej bezpieczną pracę sprzętu na nieprzejezdne odcinki dróg zostaną skierowane poza pługami również koparki i wirniki - informuje Tadeusz Piętka, wójt Gminy Ujsoły.

Fot. Informacje Drogowe - Śląsk i Okolice