Relacja

Szkieletor w Sosnowcu wyburzony. Ale runął!

Szkieletor z Sosnowca przestał istnieć. Szpecił przez kilkadziesiąt lat, przestał istnieć w zaledwie 5 sekund. Po sosnowieckim szkieletorze zostały już tylko wspomnienia i tony gruzu.

Szkieletor z Sosnowca wyburzony

To drugie podejście do sosnowieckiego szkieletora, czyli nigdy niedokończonego budynku Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jeden z trzech segmentów szkieletora z Sosnowca wysadzono niespełna dwa tygodnie temu. We czwartek, firma wyburzeniowa z Żor, dokończyła robotę. - Udało się, dokładnie tak, jak zaplanowaliśmy – mówił Lech Wietrzyk, przedstawiciel firmy Complex z Żor.

Kilka minut przed godziną 13, czyli momentem detonacji trzydziestu - podłożonych pod dolne partie budynku - kilogramów, rozległy się syreny. Przy trzeciej wszyscy wstrzymali oddech.

Zobacz jak runął szkieletor w Sosnowcu:

 

SzkieletoR w Sosnowcu wysadzony. Huk ogromny!

Wieżowiec najpierw pionowo rozerwał się na dwie części, a potem segmenty szkieletora, jeden po drugim runęły na ziemię. - Huk był taki, że się przestraszyłem – nie ukrywał sosnowiczanin pan Stanisław, który przy ul. Ostrogórskiej obserwował całe wyburzenie.

Teraz, jak zapowiada wykonawca, trzeba będzie posprzątać. Betonowe resztki sosnowieckiego szkieletora Complex wywiezie do lutego przyszłego roku.

 

 

Napisz do autorów k.gruszka@silesion.pl, m.nykiel@silesion.pl
Zmiana kategorii na: Video