Czytasz: Sześciu pseudokibiców zatrzymanych po niedzielnej ,,ustawce"!

Sześciu pseudokibiców zatrzymanych po niedzielnej ,,ustawce"!

300 pseudokibiców umówiło się na "ustawkę". Zatrzymano sześć osób.

Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie „ustawki” pseudokibiców, do której doszło w minioną niedzielę po godzinie 20.00. Pisaliśmy o tym tutaj:

W związku ze zdarzeniem policjanci zatrzymali sześciu pseudokibiców w wieku od 22 do 33 lat. Sprawcy usłyszeli zarzut czynnego udziału w zbiegowisku wiedząc, że jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na inne osoby. Wobec pięciu obywateli Czech prokurator zastosował poręczenie majątkowe. 33-letni mieszkaniec Tychów został objęty policyjnym dozorem.

Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia.


Przypomnijmy, w minioną niedzielę policjanci z Tychów zauważyli grupujących się w rejonie parku miejskiego przy ul. Edukacji chuliganów, ubranych w dresy, kominiarki i rękawice do sportów walki. Grupa około 150 osób wbiegła do parku i zaczęła biec w stronę drugiej, podobnie licznej grupy pseudokibiców. Policjanci natychmiast podjęli działania, aby przerwać bójkę oraz powiadomili dyżurnego jednostki, który wezwał na wsparcie mundurowych z Bierunia, Mikołowa, Katowic i z Bielska-Białej.

Dzięki interwencji policjantów nie doszło konfliktu. Mundurowi zatrzymali samochód, którym przemieszczali się mężczyźni z Czech. Policjanci zabezpieczyli znajdujące się w pojeździe niebezpieczne narzędzia. Znalezione przez mundurowych przedmioty, w przypadku ich użycia w walce, mogły doprowadzić do bardzo poważnych obrażeń uczestników. Na chwilę obecną policjanci nie mają informacji o żadnych osobach poszkodowanych.