Czytasz: Mała Austria w Szczyrku [ZOBACZCIE WIDEO]

Mała Austria w Szczyrku [ZOBACZCIE WIDEO]

01:37
Szczyrkowski Ośrodek Narciarski niczym mała Austria? Trasy narciarskie w Szczyrku czekają, gotowe na gości.

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski za 35 mln euro

Jeszcze nie zaczął się tegoroczny sezon narciarski, a Szczyrkowski Ośrodek Narciarski już zyskał miano małej Austrii. Nie ma się co dziwić, bo Słowacy zainwestowali tu 35 mln euro! A ma być nie tylko lepiej, ale i taniej! Przedsprzedaż karnetów sezonowych już ruszyła i potrwa tylko do końca miesiąca.

Zobaczcie jak zmienia się SZCZYRKOWSKI ośrodek narciarski

Jego właścicielem jest słowacka spółka Tatry Mountain Resorts, która już poszerzyła tu większość tras od około 60-80 m. To jedna z dwóch najważniejszych zmian, narciarze będą mogli bowiem cieszyć się też 10-osobową gondolą, która wywozić ich będzie na Halę Skrzyczeńską. A to ciągle nie wszystko.

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski czeka na gości

Na turystów czekają dwa duże parkingi na 600 samochodów. Ośrodek poszczycić może się też zbiornikiem do naśnieżania o pojemności 100 tys. m sześc.! Gotowy jest też już m.in. tunel poniżej tras narciarskich i podziemny garaż, który pomieści 58 gondoli.

W kompleksie będzie się też znajdować budynek, który pomieści kasy, infocentrum, sklepy, toalety i oczywiście wypożyczalnię wraz z przechowalnią sprzętu narciarskiego.

Aktualny przebieg prac w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim można śledzić na facebooku.

Tam też wszystkie niezbędne informacje o promocjach na sprzedaż karnetów sezonowych.

Czytaj więcej