Czytasz: Szczyrk z największą liczbą tras narciarskich w Polsce!

Szczyrk z największą liczbą tras narciarskich w Polsce!

Szczyrk trasy narciarskie na ten rok przygotował szczególnie. Na narciarzy czeka w tym roku w Szczyrku ponad 40 km tras.

Szczyrk trasy narciarskie ma dla każdego

Szczyrk gotowy jest na nowy sezon narciarski. Centralny Ośrodek Sportu, Beskid Sport Arena i Szczyrk Mountain Resort przygotowali dla narciarzy wspólny skipass. To dopiero początek, na miłośników białego szaleństwa czeka tu w tym roku ponad 40 km tras o różnym stopniu trudności, w tym osiem oświetlonych, przepustowość wyciągów, która wynosi ponad 22 tys. osób na godzinę i świetny apres ski, czyli narciarski lifestyle.

Szczyrk może się poszczycić największą liczbą tras narciarskich w Polsce.

Trasy narciarskie Szczyrk Mountain Resort

Ośrodek Szczyrk Mountain Resort przygotował dla narciarzy 10-sobową gondolę, którą ze Szczyrku dostaniemy się na Halę Skrzyczeńską, ponadto sześcioosobową kanapę, która łączy Solisko z Halą Skrzyczeńską i drugą łączącą Solisko z Wierchem Pośrednim. Ośrodek posiada ponadto nowoczesny system naśnieżania.

Nowości przygotowały również dwa pozostałe ośrodki.

Szczyrk: trasy narciarskie Beskid Sport Arena

Beskid Sport Arena przygotowała dla narciarzy czarną trasę o długości 800 m i 30 m szerokości. Trasa jest oświetlana i naśnieżana, jej średnie nachylenie wynosi 30 proc., a maksymalne 45 proc., różnica wzniesień to natomiast 240 m.

4 listopada ośrodek rozpocznie tu pierwszy historyczny sezon jesienny, wszystko dzięki nowej maszynie naśnieżającej, będącej alternatywą kompletnego systemu naśnieżania w chwili, gdy temperatura jest dodatnia. W ofercie ośrodka znalazła się także nowa restauracja „U Ignacego” pod wodzą Top Chefa Marcina Czubaka i bar Apreski.

Trasy narciarskie w Szczyrku w Centralnym Ośrodku Sportu

Najstarszy Centralny Ośrodek Sportu Szczyrk do swojej oferty dołożył czteroosobową kanapę, która połączy Szczyrk z Halą Jaworzyna. Ośrodek rozszerzył też system naśnieżania tras na całej długości oraz odcinek do dolnej stacji.

Warto pamiętać również, że wspólny skipass do końca października kupić można jeszcze w promocyjnej cenie.

Czytaj więcej