Czytasz: Szczepić czy nie? Specjaliści powiedzą, jak jest naprawdę

Szczepić czy nie? Specjaliści powiedzą, jak jest naprawdę

Mają zwolenników i przeciwników. Szczepionkami, bo o nich mowa, w piątek zajmą się najwięksi śląscy specjaliści.

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w piątek przed godz. 9 zamienił się w wielką platformę... zdrowia. Rozpoczęła się tu III edycja Śląskiej Konferencji Medyczno-Prawnej. - Poświęcona jest chorobom zakaźnym i szczepieniom ochronnym, a jej celem będzie wypracowanie wspólnego głosu w sprawach ważnych dla zdrowia nas wszystkich – mówi Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik prasowy UŚ.

Wielkie głowy świata zdrowia

Wśród zaproszonych gości znaleźli się najwięksi specjaliści od zdrowia. M.in. prof. Violetta Skrzypulec-Plintya, prorektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, która wraz z zespołem omówi kwestie chorób zakaźnych przenoszonych drogą płciową oraz szczepień przeciwko wirusowi HPV, prof. Anna Boroń-Kaczmarska, która przybliży problem boreliozy i innych chorób odzwierzęcych oraz prof. Marek Hartleb zajmujący się wirusowym zapaleniem wątroby. Wspólnie zastanowią się nad tym, jak skutecznie chronić się przed takimi chorobami.

CZYTAJ TAKŻE: JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SZCZEPIENIA?

Cała prawda o szczepionkach

Ale to nie koniec. Podczas konferencji, która potrwa dziś do godz. 17:30, wystąpi także z-ca Głównego Inspektora Sanitarnego, lek. med. Grzegorz Hudzik, który przedstawi postępowanie organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej wobec osób uchylających się od szczepień.

- Spróbujemy także rozważyć czy i jak prawo i technologie medyczne nadążają za zmieniającymi się zagrożeniami epidemiologicznymi, choćby wzrastającą gęstością zaludnienia czy swobodą przemieszczania się – mówi Szymik-Kozaczko.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny. 

Czytaj więcej