Czytasz: Szarmancki jak Korwin-Mikke

Szarmancki jak Korwin-Mikke

Poseł do Parlamentu Europejskiego przyjechał do Katowic. Twierdzi, że zna marzenie każdej kobiety.

Szarmancki Janusz Korwin-Mikke? To niemal oksymoron. A jednak napotkane przed katowickim Spodkiem kobiety wita z szerokim uśmiechem, całuje w dłoń, pozuje do wspólnych zdjęć. To ten sam Korwin-Mikke, który w Parlamencie Europejskim podkreślił, że kobiety są słabsze, mniejsze, mniej inteligentne i z tego powodu muszą zarabiać mniej. Powtórzył to samo w Katowicach.

Przed Spodkiem dodał, że kobiety same uważają, że zdecydowanie lepszymi szefami są mężczyźni. Na pytanie Silesion.pl czy wobec tak radykalnych poglądów jego ugrupowanie popierają jakieś kobiety, przyznał, że wyłącznie te inteligentne. 

- Tak samo, jak w innych płciach, procent kobiet inteligentnych jest mniejszy niż nieinteligentnych. Podobnie jak mężczyzn. Dokładnie tak samo. Te inteligentne nas popierają - mówi Janusz Korwin-Mikke

PROTESTY KOBIET

Lider partii Wolność odniósł się także do zapowiadanego strajku kobiet. Przytoczył słowa Sidonie-Gabrielle Colett, która mówiła, że kobieta, która uważa się za inteligentną domaga się tych samych praw jakie mają mężczyźni. Kobieta inteligentna rezygnuje z nich. Zdaniem Janusza Korwina-Mikkego oburzenie podsycają dziennikarki i kobiety z aspiracjami politycznymi.

- To jest historia robiona przez dziennikarki oraz osoby, które chcą nakraść w polityce. Żeby nie tylko mężczyźni mogli kraść, ale żeby one też mogły kraść. Przeciętna kobieta ma to całkowicie w nosie. Ona nie aspiruje do żadnych stanowisk, czy w Sejmie, czy gdzie indziej. Jej równe prawa nie są do niczego potrzebne. Chce godnie zarabiać, ale najbardziej to chciałaby mieć bogatego męża. To jest marzenie każdej kobiety... prawie każdej kobiety powiedzmy. - mówi Janusz Korwin-Mikke

DLACZEGO KOBIETY PRACUJĄ?

Zdaniem Mikkego zarobki kobiet są równe podatkom płaconym przez mężów. Kobiety idą do pracy tylko dlatego, że ich mężów obrabowano z pieniędzy. Dodaje, że nie wszystkie. Przyznaje też, że kobiety są bardzo różne.

- Są też kobiety, które się nie nadają do prowadzenia domu, psychicznie. Tak samo jak mężczyźni są różni, tak kobiety też są różne, ale... tak to jest. - dodaje

W czym kobiety są lepsze od mężczyzn?

- W szybownictwie kobiety wygrywają z mężczyznami. Po prostu są lżejsze. - dodaje z uśmiechem

Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke

kobiety oburzone

Posłanka Monika Rosa była jedną z organizatorek debaty w Sejmie poświęconej prawu kobiet do decydowania o swoim życiu. Przyznaje, że w piątek Korwin-Mikke na debacie się pojawił, nic nie powiedział i wyszedł.

- Słowa Janusza Korwina-Mikkego nie mówią niczego o kobietach, ale o tym jakim człowiekiem jest on sam. Mam nadzieję, że jeżeli kobiety wejdą do polityki, zdecydowują się na start w wyborach, to nigdy takie osoby jak on do Parlamentu Europejskiego nie wejdą - mówi Monika Rosa

- Te słowa upokarzają jego samego. Te słowa uderzają w kobiety, ale są żenująco śmieszne. Dla mnie są to słowa, które powinny pozostać bez komentarza. Ważne jest, żebyśmy uświadamiali ludziom jak bardzo zacofani ludzie reprezentują nas na wysokich stanowiskach. Mam nadzieję, że Korwin-Mikke w końcu zostanie ukarany - dodaje Marta Piotrowska z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Słów Janusza Korwina-Mikkego nie chciała komentować posłanka Izabela Kloc z PiS. Anna Rudzińska, asystentka posłanki Ewy Malik uważa, że ludzie z takimi poglądami, jak lider partii Wolność powinni zostać odesłani na Marsa.

- Nie istnieją jakiekolwiek badania, które mogły poprzeć sądy wygłaszane przez pana Janusza Korwina-Mikke. Jest to przejaw czystego, wrednego uprzedzenia. To jest bzdura i tyle. Jak długo mężczyźni nie będą się wstydzić mówić takich rzeczy, to kobiety będą musiały stawać 8 marca i w inne dni, żeby wyplenić takie myślenie. - mówi Katarzyna Maj z Komitetu Obrony Demokracji.

Czytaj więcej