Czytasz: Szalikowcy Ruchu Chorzów spacyfikowani

Szalikowcy Ruchu Chorzów spacyfikowani

Natychmiastowa reakcja na zamieszki kiboli.

Zaniepokojeni mieszkańcy Katowic i Rudy Śląskiej zawiadomili policję o grupach szalikowców, którzy zachowują się bardzo głośno. Kibole byli wulgarni i odpalali race. Na miejsce skierowano wzmocnione siły policyjne. Posypały się mandaty. Zabezpieczono też niebezpieczne przedmioty.

W czwartek na katowickim Osiedlu Tysiąclecia zebrała się grupa około pięćdziesięciu szalikowców Ruchu Chorzów, by następnie ruszyć w kierunku Parku Śląskiego. Kiedy tylko informacja ta wpłynęła do policji, na miejsce zostały skierowane dodatkowe patrole. W związku z głośnym zachowaniem się w miejscu publicznym, mundurowi przystąpili do legitymowania osób biorących udział w zbiegowisku. Trzech młodych mężczyzn zostało doprowadzonych do Komisariatu VII Policji w Katowicach, gdzie zostali przesłuchani w związku z popełnieniem wykroczeń polegających na zakłóceniu porządku publicznego, używaniu słów wulgarnych oraz niszczeniu zieleni. Wezwane w związku ze zdarzeniem posiłki, złożone z policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, rozpoczęły kontrolę Parku Śląskiego. Wylegitymowano 5 mężczyzn, których ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 3200 złotych, również za zakłócanie porządku publicznego, używanie słów wulgarnych oraz niszczenie zieleni.

Przed godziną 22 na Placu Jana Pawła II w Rudzie Ślaskiej zebrała się kolejna grupa, około 30 osób, również sympatyzujących z chorzowskim klubem. W ich samochodach znaleziono niebezpieczne przedmioty - siekiery, "sztyle", race, czy pistolet pneumatyczny. Znalezione zostały również dwa kastety, a posiadania takich przedmiotów jest już zabronione przez ustawę o broni i amunicji i w tej sprawie przeprowadzone zostanie postępowanie karne. Kierowcy obu pojazdów zostali ukarani mandatami - jeden nie posiadał wymaganych dokumentów, drugi w związku ze złym stanem technicznym samochodu.

Te interwencje pokazały, że gdy tylko policja otrzymuje sygnały grupowaniu się osób związanych ze środowiskiem pseudokibiców oraz ich agresywnym zachowaniem, natychmiast następuje reakcja i wyciągnięcie konsekwencji wobec szalikowców. 

Źródło: Śląska Policja

Czytaj więcej