Silesion.PL

serwis informacyjny

Szafy przesuwne do nieustawnych pomieszczeń: jak sprytnie zagospodarować przestrzeń?

Lider w optymalnym zagospodarowywaniu przestrzeni jest tylko jeden – szafa przesuwna. To mebel, którego zalety można wymieniać niemalże bez końca. Nie dość, że możesz go wstawić, gdziekolwiek zechcesz, to jeszcze łatwo dopasuje się do praktycznie każdej aranżacji i zaoferuje Ci niebywale funkcjonalne wnętrze. Poznaj sprytne sposoby na urządzenie pomieszczenia z nowoczesną szafą przesuwną.

Szafy przesuwne pod skosem

Aranżacja poddasza zwykle kojarzy się z wyzwaniami, a skosy częściej są postrzegane jak utrapienie, niż ciekawe urozmaicenie. Wcale jednak nie musi tak być. Użytkowy strych może być świetnym miejscem do zaaranżowania strefy relaksu albo garderoby! Wystarczy kilka innowacyjnych rozwiązań, by zyskać zaskakująco funkcjonalną szafę. Pod skosem możesz zaplanować zabudowę, której wnętrze będzie perfekcyjnie dopasowane do Twoich potrzeb. W takim meblu możesz przechowywać sezonowe ubrania, akcesoria, z których nie korzystasz na co dzień, zabawki, tekstylia czy cokolwiek potrzebujesz. Dzięki estetycznemu frontowi pomieszczenie będzie prezentować się stylowo i gustownie, a wyposażenie wnętrza szafy takie jak kosze, wysuwane wieszaki czy organizery, pomoże Ci utrzymywać porządek niemal bez wysiłku.

Numer 1 w przedpokoju: szafy przesuwne z lustrem

Nie ma co ukrywać – przedpokój to obok poddasza jedno z najmniej chętnie aranżowanych pomieszczeń. Wiele osób nie ma pomysłu na to, jak podejść do projektu nieustawnej przestrzeni i nie docenia jej potencjału. Przedsionki najczęściej są niestety dość ciasne, wąskie i trudne w zagospodarowaniu. Co więcej, niektóre koncepcje co prawda są funkcjonalne, ale nie zachwycają estetyką i nie ułatwiają utrzymywania ładu. Z takim wyzwaniem poradzi sobie jednak szafa przesuwna. Do przedpokoju najlepiej wybrać model z lustrzanym frontem. O jego zaletach wiedzą chyba wszyscy – powierzchnia odbija światło, przez co kreuje iluzję przestronniejszej, większej przestrzeni. To nieoceniony atut w przypadku wąskiego przedpokoju.

Kolejna zaleta szafy przesuwnej, która jest też cechą niezbędną w wąskim korytarzu, to łatwy dostęp do wnętrza bez ryzyka kolizji drzwi z innymi meblami. Co więcej, nie trzeba też martwić się, że po otwarciu fronty będą blokowały przejście. Chyba się zgodzisz, że te atuty są na wagę złota? Sprawdź, jakie stylowe i niezwykle łatwe do wkomponowania w różnego rodzaju aranżacje szafy przesuwne ma w ofercie Agata.

Szafy przesuwne – nowoczesny sposób na odkrycie potencjału wnętrza

Jak widzisz, nieustawne i pozornie trudne do zagospodarowania pomieszczenia z pomocą szafy przesuwnej okiełznasz wyjątkowo łatwo. Nie ograniczaj się zatem i wstaw praktyczny model wszędzie tam, gdzie chcesz uporządkować przestrzeń i sprytnie wykorzystać niesłużące niczemu zakamarki.

W pokoju dziecka, w zagraconym kącie, w końcu może zapanować ład, jeśli zabawki, klocki, gry i pluszaki znajdą swoje miejsce w pojemnej szafie. Nie umiesz zapanować nad bałaganem w pralni czy składziku? Szafa sprawi, że szybko znajdziesz to, co będzie Ci potrzebne i przestaniesz poświęcać czas na nieustanne porządkowanie. W iście magiczny sposób możesz też zapanować nad swoimi ubraniami, nawet jeśli Twoja sypialnia mieści się na poddaszu. Pod skosem umieść w szafę, a w niej praktyczne organizery, wysuwane wieszaki, półki tekstylne i pojemniki oraz ledowe listwy, a przestaniesz w pośpiechu przekopywać czeluści mebli i marnować czas na grzebanie w stertach bezładnie wciśniętych w kącie ubrań. Proste, prawda?

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024