Czytasz: Sylwester z Polsatem w Chorzowie: Scena rośnie w oczach! [ZDJĘCIA]

Sylwester z Polsatem w Chorzowie: Scena rośnie w oczach! [ZDJĘCIA]

Sylwester 2018 z Polsatem zbliża się wielkimi krokami. Na Stadionie Śląskim praca wre.

Sylwester 2018/2019 z Polsatem na Stadionie Śląskim

Sylwester 2018 na Stadionie Śląskim coraz bliżej. Na płycie stadionu powstaje ogromna multimedialna scena o powierzchni 630 metrów kwadratowych. Budowanie ważącej blisko 300 ton sceny na Stadionie Śląskim zaczęło się już 5 grudnia. Konstrukcja zniknie z Kotła Czarownic 6 stycznia.

– Na początku prac musieliśmy odpowiednio zabezpieczyć bieżnię i część murawy – kulisy prowadzonych ciągle na płycie stadionu prac zdradził Michał Sokołowski z Music Company. – Na trzy dni przed sylwestrową zabawą przykryjemy całą murawę, tak jak już miało to miejsce podczas koncertu. Na razie wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. – dodał.

 Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim: Kto wystąpi w Chorzowie? [Sylwester 2019 Stadion Śląski Gwiazdy]

 Kto zagra podczas imprezy Sylwester 2018 na Stadionie Śląskim? Wśród gwiazd wieczoru znajdą się Maryla Rodowicz, Michał Szpak, Sławomir, Enej, Ewa Farna, Cleo, Ewelina Lisowska, Grzegorz Hyży i Feel.

Podczas imprezy Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim do tańca porwą publiczność także największe hity zespołu Boney M i królujące w latach 70. na szczytach list przebojów utwory Abby w wykonaniu najlepszego na świecie cover bandu grupy, czyli „The Show a Tribute to ABBA” ze Szwecji.

Sylwester 2018 z Polsatem poprowadzą: Agnieszka Hyży, Paulina Sykut-Jeżyna, Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Maciej Rock, a także Kabaret Para nr 2, czyli Ewa Błachnio i Łukasz Kaczmarczyk oraz młoda para nr 1 Elżbieta Romanowska i Rafał Maserak. Łącznie na scenie zobaczymy i usłyszymy ponad 250 artystów. 

Sylwester 2018 na Stadionie Śląskim - nie będzie fajerwerów!

Sylwester 2018 odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w pobliżu którego znajduje się ZOO. W ostatnich dniach, gdy pojawiły się nieoficjalne informacje o tym, gdzie odbędzie się Sylwester z Polsatem mieszkańcy Śląska zaczęli dyskutować na temat pokazu fajerwerków. Większość osób, które zabrały głos w dyskusji na ten temat, były przeciwne takiej atrakcji w pobliżu ZOO. Najczęściej zwracano uwagę na to, że pokaz fajerwerków źle wpłynie na stan zwierząt "mieszkających" tuż obok imprezy, w której weźmie udział kilkanaście tysięcy ludzi.

Głos w tej sprawie zabrali przedstawiciele Województwa Śląskiego, które jest jednym ze współgospodarzy imprezy Sylwestrowa Moc Przebojów 2018

– Cieszę się, że jedna z największych imprez sylwestrowych odbędzie się w tym roku na
Stadionie Śląskim, a za pośrednictwem kamer telewizyjnych zagości w domach w całej
Polsce. Wsłuchujemy się w głosy naszych mieszkańców i w trosce o zdrowie zwierząt nie
planujemy pokazu sztucznych ogni. – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Sylwester 2018 na Stadionie Śląskim: Komunikacja miejska 

Według zapewnień organizatorów imprezy Sylwestrowa Moc Przebojów 2018 w tym dniu będzie obowiązywać specjalny rozkład jazdy. Dodatkowo, zostanie zwiększony tabór Kolei Śląskich. Na samym terenie Parku Śląskiego na czas sylwestrowej zabawy wyznaczono 4 parkingi – bilet do godziny 16:00, w dniu 31 grudnia kupiony za pośrednictwem strony, będzie kosztował 20 złotych. Po tym czasie, jego koszt wyniesie 30 złotych. 

Sylwester z Polsatem Stadion Śląski [TRANSMISJA TV SYLWESTROWA MOC PRZEBOJÓW]

Transmisja Sylwestrowej Mocy Przebojów 2018 rozpocznie się 31 grudnia o godz. 20.00. Gospodarzami Sylwestrowej Mocy Przebojów 2018 są w tym roku Telewizja Polsat, Województwo Śląskie i Miasto Katowice, a organizatorami imprezy Stadion Śląski i firma Music Company.

 fot. Biuro prasowe UMWŚ/ Stadion Śląski