Czytasz: Sylwester na Stadionie Śląskim - to musisz wiedzieć [PARKINGI, DOJAZD, HARMONOGRAM]

Sylwester na Stadionie Śląskim - to musisz wiedzieć [PARKINGI, DOJAZD, HARMONOGRAM]

Wybierasz się na Sylwestrową Moc Przebojów na Stadionie Śląskim? Poniżej informator imprezowicza.

 Co i o której będzie się działo? Jak dojechać i wrócić z imprezy? Gdzie będzie można zostawić samochód?

SYLWESTER  Z POLSATEM - KTO WYSTĄPI?

W ten wyjątkowy wieczór, czeka nas ekscytująca muzyczna podróż od lat 70. po dzisiejsze czasy. W trakcie Sylwestrowej Mocy Przebojów 2018 artyści wykonają swoje najpopularniejsze utwory oraz covery polskich i międzynarodowych przebojów.

Do tańca na pewno porwie publiczność frontmanka słynnego niemieckiego zespołu disco dance Boney M – Liz Mitchell. To właśnie ona śpiewała przebój wszech czasów „Rivers Of Babylon”,  „Daddy Cool” i zakazany w PRL hit grupy „Rasputin”. Usłyszymy królujący w latach 70. na szczytach list przebojów „Dancing Queen” i „Waterloo”, którym Abba wygrała konkurs Eurowizji w 1974 roku. Największe hity grupy zaprezentuje najlepszy na świecie cover band grupy, czyli THE SHOW A TRIBUTE TO ABBA ze Szwecji. Formacja ta powstała w 2001 roku. Wystąpiła w 40 krajach na 5 kontynentach. Koncerty zespołu powaliły na kolana łącznie już ponad 2 miliony osób na całym świecie. Największy show dała w Sao Paulo przy absolutnym zachwycie Brazylijczyków.

Będziemy też tańczyć w rytm ognistego „Volare” i „Bamboleo”, odtwarzany potem przez wielu artystów w różnych językach. Na Stadionie Śląskim zagra go wspaniały zespół The Gipsy Band prezentujący piosenki właśnie z repertuaru tego hiszpańskiego zespołu!

Na największej zimowej dyskotece w Polsce nie zabraknie też królowej Maryli Rodowicz, która tym razem zaskoczy nas nie tylko kostiumami, ale i repertuarem. Tej nocy usłyszymy także wciąż grane od morza po Tatry przeboje, takie jak „Daj mi tę noc” w wykonaniu Sławomira i rytmicznego „Kalashnikova” Bregovica, który wykonają Enej i Maryla RodowiczEnej jak zawsze porwie nas do tańca m.in. utworem „Skrzydlate ręce”, a Łobuzy rozbawią swoim „Ona czuje we mnie piniądz”. Ewa Farna wzruszy przebojem „Wszystko albo nic”, zaś Michał Szpak zahipnotyzuje energetycznym „Color Of Your Life”. Piosenkę „Miłość w Zakopanem” – rekordzistkę wyświetleń na youtube – wyświetloną ponad 180 milionów razy – wykona oczywiście Sławomir.

Na chorzowskiej scenie zaśpiewają też między innymi: Grzegorz Hyży, Cleo, Ewelina LisowskaFeel. Sylwestra poprowadzą: Agnieszka Hyży, Paulina Sykut – Jeżyna, Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Maciej Rock, a także Kabaret Para nr 2  czyli Beńcia i Reńcio (czyli Ewa Błachnio i Łukasz Kaczmarczyk) oraz młoda para nr 1 Elżbieta Romanowska i Rafał Maserak.  W czasie tej nocy zobaczymy i usłyszymy aż ponad 250 artystów. Balet  poprowadzi słynny i utalentowany tancerz i choreograf Tomasz Barański.

HARMONOGRAM SYLWESTRA Z POLSATEM

18:30 - otwarcie bram
19:30 - rozpoczęcie koncertów
24:00 - 0:15 - powitanie Nowego Roku
1:30 - koniec koncertów
2:00 - opuszczenie terenu koncertów

Wstęp na imprezę jest darmowy.

JAK DOJECHAĆ NA SYLWESTER Z POLSATEM?

Cztery dodatkowe pociągi

Dodatkowe pociągi wyruszą z Katowic w cztery kierunki – do Tychów Lodowiska, Gliwic, Zawiercia oraz Rybnika. Odjazd został tak zaplanowany, by możliwy był powrót do centrum Katowic z imprezy na Stadionie, a następnie przesiadka na pociąg. Pociągi do Gliwic, Zawiercia i Tychów wyruszą o tej samej godzinie – 01:45, a pięć minut później odjedzie pociąg do Rybnika. Szczegóły znajdziecie na stronie Kolei Śląskich.

Tramwaje

- linie nr 6,11,19 - zwiększenie pojemności taboru oraz uruchomienie dodatkowych kursów przed imprezą i po zakończeniu imprezy

- linia nr 0 - uruchomienie kursowania w relacji "Katowice Plac Wolności - Chorzów Stadion Śląski Petlą Zachodnia z obsługą wszystkich przystanków tramwajowych na trasie przejazdu - Katowice Dworzec PKP, Katowice Rondo, Katowice Sokolska, Katowice Stęślickiego, Katowice Dąb Huta Baildon, Katowice Dąb Silesia City Center, Katowice Dąb Kościół, Park Śląski Wesołe Miasteczko, Park Śląski Ogród Zoolobiczny, Park Śląski Wejście Główne.

Autobusy

- linie nr 820, 830, 840 - uruchomienie obsługi przzystanku autobusowego Chorzów AKS z dodatkowymi kursami dla linii 820 i 830

Parkingi

Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe. Bilet parkingowy można kupić na stronie www.ticketmaster.pl do dnia 31.12 do godz. 16:00 w cenie 20 zł. Po zakupie bilet należy wydrukować i kierować się do Strefy Parkinowego przez współrzędne podane na bilecie. Jeśli w przedsprzedaży internetowej nie zostaną wykupione wszystkie miejsca parkingowe, będzie możliwość kupienia biletu w dniu imprezy, jednak wtedy cena będzie wynosić 30 zł.

W Sylwestra kierowcy posiadający zakupiony wcześniej bilet parkingowy mają możliwość wjazdu na prking w godz. 17:30 - 24:00.

Dostępne będą również parkingi w Katowicach przy ul. Złotej (GKS), ul. Olimpijskiej (powyżej MCK), centrach handlowych oraz ogólnie dostępnych miejscach parkingowych w centrum Katowic.

Zmiana organizacji ruchu

- od godz. 17 w dniu imprezy
zakaz wjazdu i wyjazdu z osiedla Tysiąclecia od ul. Chorzowskiej

- od godz. 18 w dniu imprezy
organiczona możliwość skrętu w lewo z ul. Katowickiej w kierunku ul. Parkowej
ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Parkowej, na odcinku od ronda w rejonie CH Carrefour do skrzyżowania z ul. Kościuszki

- od godz. 23:30 w dniu imprezy
zamknięta dla ruchu ul. Katowicka na odc. między skrzyżowaniem z ul. Parkową i skrzyżowaniem z ul. Gałeczki
zamknięta dla ruchu ul. Chorzowska na odc. między skrzyżowaniem z ul. Pakrową i pierwszą przewiąką za przejściem podziemnym
zamknięty dla ruchu łącznik pomiędzy Al. Wojska Polskiego i ul. Tysiąclecia
zamknięta dla ruchu al. Wojska Polskiego

Przywrócenie ruchu planowane jest ok. godz. 2:00.