Czytasz: Sylwester 2018: Kolejne miasto rezygnuje z pokazu fajerwerków

Sylwester 2018: Kolejne miasto rezygnuje z pokazu fajerwerków

Kolejne miasta w woj. śląskim rezygnują z pokazu fajerwerków w sylwestrową noc.

Coraz więcej miast w naszym województwie rezygnuje z pokazu sztucznych ogni podczas Sylwestra 2018. Najpierw tę decyzję podjęły władze województwa śląskiego, które jest współorganizatorem Sylwestra z Polsatem na Stadionie Śląskim.

– Cieszę się, że jedna z największych imprez sylwestrowych odbędzie się w tym roku na Stadionie Śląskim, a za pośrednictwem kamer telewizyjnych zagości w domach w całej Polsce. Wsłuchujemy się w głosy naszych mieszkańców i w trosce o zdrowie zwierząt nie planujemy pokazu sztucznych ogni – podkreślił marszałek Jakub Chełstowski.

Sylwester w Będzinie bez pokazu fajerwerków

Dwa dni temu informowaliśmy Was o tym, że pokazu fajerwerków nie będzie również w Będzinie.  Łukasz Komoniewski, Prezydent Będzina podjął decyzję, że tegoroczna zabawa sylwestrowa w Będzinie odbędzie się bez sztucznych ogni.

– W trosce o bezpieczeństwo zwierząt oraz w odpowiedzi na Państwa prośby, powitamy Nowy 2019 Rok bez fajerwerków. Zapraszamy na widowiskowy pokaz laserów, który wraz ze wspaniałą muzyką, zapewni nam równie niezapomniane wrażenia i rozrywkę! – poinformowały władze miasta.

Sylwester w Rudzie Śląskiej bez pokazu sztucznych ogni

Kolejnym miastem, które rezygnuje z pokazu sztucznych ogni w sylwestrową noc jest Ruda Śląska. 

– Czynimy to w trosce o zwierzęta, zarówno te domowe, jak i dzikie – tłumaczy prezydent Grażyna Dziedzic. - Cieszę się, że świadomość krzywdy, którą możemy im w ten sposób wyrządzić, jest coraz większa, i że uczymy się bawić bez wzbudzania w zwierzętach niepotrzebnego strachu czy wręcz traumy - mówi. - Dlatego też apeluję do wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej o powstrzymanie się od wystrzeliwania petard. To olbrzymi stres dla zwierząt i poważne zagrożenie dla ludzi. – dodaje prezydent miasta.